Kartu pradėjome 2018 metus!

Oficialiai pradėjome naujuosius metus LGL su pirmu bendruomenės renginiu – Savanorių pasitikimo vakarėliu + Queer Agenda 2018!

Susirinko daugybė platus amžiaus spektro ir skirtingų šalių žmonių, o renginį pradėjome prisistatydami ir susipažindami.

Toliau EST savanoriai išsamiau pristatė save ir savo šalių istoriją, tradicijas, virtuvę ir LGBTI* teisinę situaciją. João iš Portugalijos, Vilniuje gyvenantis jau beveik dvi savaites, pradėjo pirmas. Be kita ko, jis greitai peržvelgė svarbiausius Portugalijos įvykius, susijusius su LGBTI* teisėmis ir paaiškino, kuo Portugalijos situacija skiriasi nuo realybės Lietuvoje. Arnold iš Rumunijos, čia gyvenantis kiek daugiau nei mėnesį, kalbėjo toliau. Jis paaiškino, kad priklauso Vengrijos mažumai Rumunijoje, ir toliau pasakojo apie savo paties kultūrą. Kalbant apie LGBTI* teisinę situaciją Rumunijoje, ji panašesnė į Lietuvos nei į tą, kuri yra Portugalijoje.

Po trumpos pertraukos pabendravimui ir saldumynams, prasidėjo antroji renginio dalis. Pasidalinę į tris grupes, dalyviai diskutavo ir užrašinėjo idėjas ateities įvykiams ir užsiėmimams. Rezultatas buvo motyvuojantis. Dėl skirtingų sričių ir patirčių, amžiaus skirtumo, išsiskyrė ir kiekvieno žmogaus pasiūlymai. Tai atskleidė, kad, nors ir būdami viena bendruomenė, nesame vienalytė. Nuo idėjų imtis daugiau tiesioginio aktyvizmo, lėšų rinkimo, daugiau dėmesio ir matomumo visoms LGBTI+ raidėms, iki knygų klubo atgaivinimo, karaokės naktų, filmų ir serialų maratonų bei daugiau užsiėmimų atvirame ore – visi pasiūlymai buvo puikūs.

Savanoriai buvo sužavėti girdėdami visas šias idėjas ir darys viską, ką gali, kad jos būtų įgyvendintos.

Didelis ačiū visiems, kurie prisijungė prie mūsų šio renginio metu. Tikimės pasimatyti dar kartą artėjančiuose renginiuose. Kartu padarykime šiuos metus queer!

Jei turite pasiūlymų, visada galite susisiekti su mumis el. paštu:
joao@gay.lt
arnold@gay.lt

ErasmusAsociacija LGL įgyvendina 10 mėnesių projektą „Išnykstančios sienos: LGBT bendruomenės ir sąjungininkų įgalinimas Lietuvoje“, remiamą Erasmus+ programos EST (Europos savanoriška tarnyba).