EST Savanoris Arnold: Mano pirmi įspūdžiai Vilniuje

Jau praėjo penkios savaitės nuo mano atvykimo į Vilnių. Per šį laikotarpį pripratau prie iš pirmo žvilgsnio nesvetingos atmosferos Lietuvoje ir po truputį pratinuosi prie nesuskaičiuojamos daugybės nesišypsančių ir nedraugiškų veidų gatvėse ir parduotuvėse. Netgi jaučiuosi patenkintas socialistinės architektūros kūriniu, kuriame gyvenu, vadindamas jį „savo namais“. Nors pakankamai lengva gyventi bendraujant anglų kalba, vis tiek susiduriu su kalbiniu barjeru. Vis dėlto, man visada smagu naudoti savo nors ir neegzistuojančias lietuvių kalbos žinias. Taigi, pirmasis žodis, kurį kada nors pavartojau pokalbyje, buvo „humusas“, beieškant jo Lidl parduotuvėje. Tačiau greitai supratau, kad tikro humuso reikia ieškoti Rimi. Taip pat einu teisinga linkme, kad rasčiau viską, ko reikia gyvenimo pilnatvei – jau radau autentišką Vidurio Europos virtuvę ir Fritz Kola!

Lietuviškos posovietinės tikrovės apsuptyje, LGL yra kaip vaivorykščių pilnas prieglobstis. Taip posakis „be šiek tiek lietaus nebus ir vaivorykštės“ tampa pakankamai aktualius mano dabartinei situacijai. Kol kas kasdieniame gyvenime esu susitelkęs daugiausia ties darbu LGL ir studijomis (mėnesio pabaigoje man baigiamieji egzaminai). Per paskutines keletą savaičių susipažinau su LGL darbu, pagrindine veikla ir būsimais projektais. Taip pat stengiuosi sužinoti daugiau apie LGBT+ žmogaus teisių situaciją Lietuvoje. Kol kas atrodo, kad Rumunijos ir Lietuvos LGBT+ bendruomenės susiduria su tais pačiais socialiniais ir teisiniais kliuviniais. Nors per kelerius metus ir padidėjo LGBT+ žmonių matomumas, socialinė stigma ir internalizuota homofobija išlieka dažnais reiškiniais. Be to, bandymai legalizuoti tos pačios lyties sąjungas susiduria su aršia opozicija abejose šalyse.

Kol kas dar neturėjau galimybės patyrinėti Vilniaus ir jo apylinkių, nes ruošiausi baigiamiesiems egzaminams. Tačiau nuo vasario mėnesio ketinu įsitraukti į žavingą Lietuvos lenkišką ir žydišką kultūrą bei gyvenimą!

ErasmusAsociacija LGL įgyvendina 10 mėnesių projektą „Išnykstančios sienos: LGBT bendruomenės ir sąjungininkų įgalinimas Lietuvoje“, remiamą Erasmus+ programos EST (Europos savanoriška tarnyba).