Kaišiadorių kultūros centre – pirmasis informacinis renginys ir paroda „Įvairovės veidai“

Š. m. balandžio 26 d. prasidėjo projekto „Pokytis versle, viešajame sektoriuje, visuomenėje – nauji standartai diskriminacijos mažinimui“ (Nr. 07. 3. 4-ESFA-V-426-01-0001) pirmojo informacinio renginio ir parodos „Įvairovės veidai“ kelionė po skirtingas Lietuvos savivaldybes.

Kaišiadorių kultūros centre įvyko informacinis renginys tema „Santykiai be stereotipų“, kurį vedė aktorė ir laidos vedėja Beata Tiškevič ir režisierius Saulius Baradinskas. Taip pat parodą „Įvairovės veidai“ pristatė parodos kuratorė Rūta Ostrovskaja.

Pasak Rūtos Ostrovskajos, didelis džiaugsmas turėti galimybę pristatyti parodą trisdešimt penkiose skirtingose Lietuvos savivaldybėse, nes fotografijose kiekviena užfiksuota akimirka pasakoja apie nesuvaidintas, nuoširdžias ir labai gyvenimiškas istorijas. O jos tokios skirtingos, tikros ir drąsios.

„Tikiu, kad kiekvienas parodos lankytojas atras ir pajus dalelę panašių išgyvenimų ir emocijų, kurios įamžintos nuotraukose. Mes esame tokie skirtingi, bet ir tokie panašūs,“ – kalbėjo Rūta.

Renginio vedėjų pasirinkta tema yra labai aktuali šiuolaikinei visuomenei, o ypač jaunų žmonių tarpe, nes pagal statistiką Lietuvoje skyrybų skaičius parodo, jog daug porų neišlaiko išbandymų ir išsiskiria.

„Visų pirma, – diskutavo pašnekovai, – atviras kalbėjimasis tarpusavyje, minčių ir jausmų išsakymas yra kaip vitaminai, gelbstintys nuo sprogimo santykiuose, kai po pusės metų pajunti, jog žmogaus pradedi nekęsti dėl per daug susikaupusių ir neišsakytų neigiamų emocijų. Moters ir vyro lygybė santykiuose yra vienas iš pagrindinių rodiklių, kad santykiai turės daugiau perspektyvų būti tvirti ir ilgalaikiai. “

Todėl, aptardami tokius klausimais, kaip tėvų santykiai atsiliepia dabartiniuose partnerio santykiuose, kaip išlaikyti sveiką partnerių santykį gyvenimo permainose ir kaip psichoterapija padeda santykiuose komunikuoti jausmus, Beata ir Saulius buvo itin atviri ir nuoširdūs tiek kalbėdami apie savo patirtis ir išgyvenimus, tiek atsakydami į klausytojams iškilusius klausimus.

Taip pat nuoširdžiai dėkojame Kaišiadorių kultūros centro kolektyvui už svetingą ir draugišką priėmimą. Su darbuotojų pagalba renginys ir paroda praėjo jaukiai ir sklandžiai.

Parodą „Įvairovės veidai“ galite pamatyti iki 2018 m. gegužės 8 dienos Kaišiadorių kultūros centre adresu Gedimino g. 40.

 

ESFA-logo-300x1681-300x168Straipsnis parengtas įgyvendinant projektą „Pokytis versle, viešajame sektoriuje, visuomenėje – nauji standartai diskriminacijos mažinimui“. Projektą įgyvendina Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, partneriai – viešoji įstaiga Žmogaus teisių stebėjimo institutas ir asociacija LGL.