Biseksualumo ABC

Kas yra biseksualumas? O kuo bi skiriasi nuo pan? Kodėl tokie gajūs stereotipai apie žmones, kuriems patinka daugiau nei vienos lyties žmonės? Ką reiškia „bifobija“ ir kaip ji susijusi „gėjų santuoka“? Koks bi žmonių santykis su monogamija? Kas yra „poliamorija“, „bi-smalsumas“ ar „bi tiltas“? Visi šie klausimai ir dar daugiau buvo užduoti ir atsakyti LGBT+ bendruomenės centre, praėjusio šeštadienio renginyje – Biseksualumo ABC.

Šis interaktyvus, edukacinis užsiėmimas buvo skirtas visiems norintiems pagilinti žinias apie biseksualumą, pradedant netikinčiais, jog tokia seksualinė orientacija egzistuoja ar turinčiais itin neigiamų išankstinių nuostatų biseksualumo atžvilgiu, ir baigiant visais LGBT+ bendruomenės nariais.  Beveik pusę susirinkusiųjų sudarė Lietuvoje gyvenantys užsieniečiai, tad renginys vyko anglų kalba.

Renginio pabaigoje dalyviai aptarė, jog tokius edukacinius užsiėmimus vertėtų organizuoti ne vien LGBT+ bendruomenei, bet ir plačiajai visuomenei. Galbūt, greitu metu Biseksualumo ABC pakvies norinčius šia tema žinoti daugiau į kurią nors iš Lietuvos universitetų studentų bendruomenių ar jaunimo organizacijų.

Jeigu norite susisiekti su renginio organizatoriais, prisidėti prie jų veiklos ar gauti daugiau informacijos apie organizuojamas veiklas, galite prisijungti prie biseksualius (bei panseksualius,  bi/pan-romantiškus, hetero-lanksčius ir queer) žmones buriančios bei informuojančios Facebook grupės LIBI (Lietuvos BI), arba parašyti laišką alionapa@gmail.com.

Asociacija LGL įgyvendina 10 mėnesių projektą „Išnykstančios sienos: LGBT bendruomenės ir sąjungininkų įgalinimas Lietuvoje“, remiamą Erasmus+ programos EST (Europos savanoriška tarnyba).

logo-erasmus-plus