Jungtinių Tautų socialinis vaizdo klipas kviečia pažvelgti toliau etikečių

Š. m. gegužės 14 d. Tarptautinės dienos prieš homofobiją ir transfobiją (angl. akronimas IDAHOT) proga Jungtinės Tautos pristatė socialinės kampanijos „Laisvi ir lygūs“ vaizdo klipą LGBT* žmogaus teisių problematika, kuriuo siekiama paskatinti įžvelgti ne socialiai sukonstruotas kategorijas ir stereotipines etiketes, bet unikalią žmogaus asmenybę. Niujorko „Times“ aikštėje pristatyto vaizdo klipo filmavime dalyvavo ir JT generalinis sekretorius Ban Kimoonas.

Filmuotis socialinės kampanijos „Laisvi ir lygūs“ vaizdo klipe pakviesti LGBT* asmenys iš viso pasaulio kviečia žiūrovus nesivadovauti etiketėmis ir stereotipais. „Privalome nenuilstamai piktintis, kai žmonės patiria diskriminaciją, prievartą ir smurtą tik todėl, kad yra homoseksualūs, biseksualūs ar translyčiai. Negalime ignoruoti, kai asmeniui dėl to, kaip atrodo ar ką myli, taikoma baudžiamoji atsakomybė. Šiandien tai – viena labiausiai apleistų žmogaus teisių problemų. Privalome ištaisyti šią neteisybę!“ – ragino JT generalinis sekretorius Ban Kimoonas.

„Kai kurie žmonės prieštarauja pokyčiams. Tokį sprendimą jie gali motyvuoti kultūra, tradicijomis ar religija. Panašūs argumentai buvo naudojami ir bandant pateisinti vergovę, nepilnamečių santuokas, prievartą santuokoje ir moterų genitalijų žalojimą. Gerbiu kultūrą, tradicijas ir religiją, bet jomis negalima teisinti pagrindinių žmogaus teisių neigimo,“ – pridūrė JT generalinis sekretorius.

„Mano pažadas homoseksualiems, biseksualiems ir translyčiams mūsų visuomenės nariams yra toks: esu su jumis. Kaip JT generalinis sekretorius pažadu jums pasmerkti kiekvieną išpuolį prieš LGBT* bendruomenę ir nuolat raginti valdžios lyderius siekti pozityvių pokyčių,“ – pabrėžė Ban Kimoonas.