JAV atlikta apklausa atskleidė translyčių asmenų padėtį šalyje

Iki šiol didžiausios apimties JAV atlikta apklausa atskleidė realią translyčių asmenų padėtį šalyje ir iššūkius, su kuriais susiduria šie asmenys. Nacionalinis translyčių asmenų lygybės centras apklausė 27 715 translyčius asmenis apie jų gyvenimą JAV. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad translyčiai asmenys JAV susiduria su ekonominiais sunkumais, neapykantos nusikaltimais ir emocinės sveikatos sutrikimais.

46 proc. apklaustųjų tikino per praėjusius metus patyrę žodinį priekabiavimą, 9 proc. – fizinį.

13 proc. translyčių studentų teigė patyrę seksualinę prievartą, 24 proc. – fizinį užpuolimą.

30 proc. translyčių respondentų atskleidė, kad yra tekę likti be gyvenamosios vietos, o vos 16 proc. šių asmenų turėjo sau priklausančius namus, kai tuo tarpu savo gyvenamąjį plotą įsigiję yra 63 proc. amerikiečių.

Nacionalinio translyčių asmenų lygybės centro atlikta apklausa taip pat parodė, kad skurde gyvena dvigubai daugiau translyčių asmenų nei vidutiniškai JAV.

59 proc. apklaustųjų tikino, jog dėl savo lytinės tapatybės baiminasi naudotis viešaisiais tualetais.

40 proc. translyčių respondentų pripažino bandę nusižudyti, kai tuo tarpu JAV vidutiniškai šis skaičius siekia 5 proc.

„Diskriminacija ir smurtas apsunkina translyčių asmenų gyvenimą visose srityse. Problemų dėl to iškyla ir apsirūpinant būstu, maistu bei ieškant darbo. Šios apklausos rezultatai atskleidė, kad iki visiškos translyčių asmenų lygybės JAV dar reikia daug nuveikti,“ – komentavo Nacionalinio translyčių asmenų lygybės centro vadovė Mara Keisling.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL primena, kad jei jus aplanko mintys apie depresiją ar savižudybę, galite susisiekti su „Jaunimo linijoje“ budinčiais savanoriais konsultantais (tel.: 8 800 28888, skambinti galima VISĄ PARĄ). Linijoje budintiems konsultantams yra vedami LGBT* jautrumo mokymai, todėl į visus Jūsų klausimus bus atsakyta pagarbiai ir palaikančiai.

Taip pat galite skambinti į LGL biurą (tel.: 8 5 2610314, d.d. 9:00-18:00) arba rašyti mums elektroniniu paštu office@gay.lt. Į Jūsų užklausimą mūsų darbuotojų kolektyvo nariai atsakys per 24 val.