JK konservatoriai būgštauja nelaimėsiantys rinkimų dėl vienalytės santuokos įteisinimo

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Davidas Cameronas stebi Konservatorių partijos pasidalijimą dėl tos pačios lyties asmenų santuokos įteisinimo Anglijoje ir Velse.

Prieš LGBT* asmenų teises nusiteikę D. Camerono kolegos atvirame laiške teigia įsitikinę, jog Torių partija turi mažai galimybių laimėti visuotinius rinkimus 2015-ųjų gegužę. Laiškas partijos lyderiui išsiųstas po to, kai gruodžio 10 dieną Anglijoje ir Velse įsigaliojo naujas įstatymas, leidžiantis vienalytėms poroms civilinę partnerystę perregistruoti į santuoką.

Konservatorius Bobas Woollardas pareiškė, kad partijos nariai ją palieka, kad galėtų prisijungti prie Nepriklausomybės partijos (UKIP), pagarsėjusios pasisakymais už Jungtinės Karalystės išstojimą iš Europos Sąjungos ir nusiteikimu prieš LGBT* asmenų teises. „Asmeniškai aš įsitikinęs, kad dėl tos pačios lyties asmenų santuokų įteisinimo Konservatorių partija turi mažai galimybių užsitikrinti daugumą visuotiniuose rinkimuose, nebent jūs rasite praktišką šio klausimo įgyvendinimą,“ – pareiškė B. Woollardas.

Apklausos rodo, kad vienas iš penkių 2010 metais už Konservatorių partiją balsavusių Jungtinės Karalystės rinkėjų tikina 2015-ųjų visuotiniuose rinkimuose savo balsą skirsiantis Nepriklausomybės partijai.

Vis dėlto, dar niekada tos pačios lyties asmenų santuoka nesulaukė tokio visuomenės palaikymo. Šiais metais atliktos apklausos duomenimis, 68 procentai britų teigė, kad jiems būtų malonu gyventi šalyje, kur LGBT* poros turi teisę susituokti.

2011 metais Konservatorių partijos konferencijoje D. Cameronas teigė: „Abejojantiems sakau: tai ne tik lygybės, bet ir įsipareigojimo klausimas. Konservatoriai tiki žmogiškaisiais ryšiais ir tuo, kad visuomenė stipresnė, kai duodame įžadus ir palaikome vienas kitą. Taigi aš palaikau tos pačios lyties santuoką ne todėl, kad nesu konservatyvus. Pritariu jai, nes esu konservatorius.“