JAV prezidento nuomonę apie santuokos lygybę pakeitė jo dukterys

JAV prezidentas Barakas Obama atskleidė, kad skirtumą tarp vienalyčių porų civilinės sąjungos ir santuokos jam padėjo suprasti jo dukterys.

Š. m. balandžio 23 dieną Londone vykusiame jaunųjų lyderių susitikime vienas LGBT* žmogaus teisių aktyvistų JAV prezidento pasiteiravo, kas jį paskatino pakeisti nuomonę santuokos lygybės klausimu. Atsakydamas į klausimą, B. Obama prisipažino, kad jį labiausiai paveikė jo paauglių dukterų, septyniolikmetės Malios ir keturiolikmetės Sashos, nuomonė.

JAV prezidentas taip pat atskleidė, kad  iš pradžių jis buvo linkęs pritarti tik tos pačios lyties asmenų civilinei partnerystei ir buvo įsitikinęs, jog „nėra būtinybės tos pačios lyties sąjungas vadinti santuokomis, nes sudarę civilinę partnerystę šios poros turi galimybę naudotis tomis pačiomis teisėmis“.

Vis dėlto įsiklausęs į Malios ir Sashos bei LGBT* žmogaus teisių aktyvistų argumentus jis tikino supratęs, kad šis klausimas susijęs ne vien su tam tikromis teisėmis, bet ir tos pačios lyties porų visuomenėje patiriama stigmatizacija.

Renginio metu B. Obama negailėjo pagyrų šalies LGBT* bendruomenei už sugebėjimą įtikinti savo oponentus siejant diskusijas apie santuokos lygybę su „šeimos vertybėmis“ ir „viskuo, ką teikia šeima, – pastovumu, atsidavimu ir bendravimu“.