Japonijos korporacijoje „Panasonic“ – diskriminacijos dėl seksualinės orientacijos draudimas

Japonijos elektronikos korporacija „Panasonic“ paskelbė pripažinsianti tos pačios lyties asmenų partnerystę. Bet atrodo, kad konservatyvioji Azija dar nesiruošia sekti šios bendrovės pavyzdžiu.

„Panasonic“ paskelbė savo kompanijos padaliniuose uždrausianti diskriminavimą dėl seksualinės orientacijos.

Tokį žingsnį žengusi elektronikos milžinė nustebino daugelį apžvalgininkų. Mat daugelis Azijos šalių LGBT* teisių klausimu smarkiai atsilieka nuo Vakarų.

Itin konservatyvi visuomenė

Kinijoje, Pietų Korėjoje, Filipinuose ir likusioje Azijos dalyje prisipažinimas dėl tikrosios savo seksualinės orientacijos iki šiol gali baigtis labai liūdnai. Tiek pats prisipažinęs asmuo, tiek jo šeima gali sulaukti pasmerkimo, izoliacijos, net susidorojimo.

Atskleisti tai kultūroje, kuri ypač vertina prisitaikymą prie normų, tradicines šeimos vertybes ir harmoniją, reikia milžiniškos drąsos.

Vienos lyties santuokų Azijos šalių vyriausybės nepripažįsta. Tiesa, keliose Japonijos prefektūrose leidžiama tos pačios lyties asmenų partnerystė.

O kol kas retas japonas, išskyrus tuos, kurie dirba pramogų sferoje, išdrįsta tai prisipažinti viešai.

„Pirmiausia tai sužlugdo galimybes būti paaukštintam. Kompanijų vadovai yra vyresni ir labai konservatyvių pažiūrų. Prisipažinimas dėl orientacijos mūsų visuomenei nėra priimtinas“, – pasakojo vienas anonimu likti norėjęs japonas gėjus.