Sidnėjuje surengtos tradicinės LGBT* bendruomenės „Mardi Gras“ eitynės

Tūkstančiai australų š. m. kovo 5 dieną Sidnėjuje susirinko į LGBT* bendruomenės „Mardi Gras“ eitynes, kurių pagrindinės temos buvo tos pačios lyties asmenų santuokos ir homofobijos išgyvendinimas iš sporto.

Šios spalvingos eitynės išsirutuliojo iš 1978-ųjų politinio protesto ir kasmet pritraukia tūkstančius dalyvių.

Šiemetinės, jau 38-osios, eitynės yra pirmosios po to, kai Naujojo Pietų Velso parlamentas atsiprašė už tai, kaip buvo elgiamasi su 1978-ųjų protesto dalyviais, kurių dalis buvo areštuoti ir sumušti. Kadangi oras eitynių dieną buvo geras, susirinko ir didelės smalsuolių minios.

„Manau, kad tai nuostabus renginys Sidnėjaus gyvenime, ir džiaugiuosi būdamas čia“, – prieš eitynes sakė premjeras Malcolmas Turnbullas, kuris vėliau pridūrė, jog didžiuojasi būdamas pirmasis savo pareigas einantis premjeras, stebintis „Mardi Gras“ eitynes.

Eitynės prasidėjo pavakare, kai Oksfordo gatvė mirgėjo blizgučiais ir vaivorykštinėmis vėliavomis. Dalyvavo daugiau kaip 170 platformų.

Eitynių prodiuseris Anthony Russellas sakė, kad šis renginys daugeliui turi didesnę prasmę.

„Tikrai gera galimybė parodyti savo balsą kiekvienam, norinčiam turėti (balsą) bendruomenėje – LGBTIQ bendruomenėje ir už jos ribų, – sakė jis „Australian Broadcasting Corporation“. – Tai labai svarbi turtingo Sidnėjaus audeklo dalis“.

Daugelis stebėjusiųjų eitynes reiškė pritarimą tos pačios lyties asmenų santuokoms. Tarp jų buvo 18-metės Jade Singh ir Kirralee Bennett.

„Jie (vyriausybė) turėtų legalizuoti vienalytes santuokas. Kiekvienas turi teisę mylėti, nesvarbu, kokia lytis“, – sakė J.Singh.

Pirmą kartą savo platformą šiose eitynėse turėjo Australijos olimpiečiai ir parolimpiečiai – taip norima buvo informuoti apie įvairovę sporte.

Plaukiko, aukso medalininko Danielio Kowalski vadovaujama platforma #OneTeam turėjo pasiųsti žinią, kad Australijos sportininkai nori sporto be homofobijos.

„Šią savaitę patį pirmą kartą mes žygiuojame pareikšdami paramą įtraukčiai, priėmimui be diskriminacijos ir įvairovei“, – prieš paradą sakė D.Kowalski.

Nacionalinė regbio lyga tuo pačiu tikslu parėmė kitą platformą – su vartų virpstais ir dirbtine veja.

„Yra tiek daug su šiuo reikalu besigrumiančių žmonių, tad jeigu toks žaidimas kaip mūsų gali pasakyti, kad galima būti tokiu žmogum, koks esi, tuomet galbūt galime pakelti jų gerovę ir, tikėkimės, sumažinti savižudybių ir savęs žalojimo (atvejų) skaičių“, – sakė buvęs žaidėjas Paulas Langmackas.

Tuo tarpu platforma „No Pride in Detention“ buvo stengiamasi perteikti politiškesnę žinią – apie tai, su kuo susiduria du pabėgėliai gėjai, dabar gyvenantys Nauru saloje Ramiajame vandenyne, į kurią Australija siunčia laivais atplaukiančius prieglobsčio prašytojus.