J. Bernatonis apie tos pačios lyties asmenų partnerystę: „Kol aš būsiu ministru apie tai nebus kalbama“

Teisingumo ministras socialdemokratas Juozas Bernatonis tikina, kad Lietuva nepaseks Estijos pavyzdžiu ir neįteisins tos pačios lyties partnerystės bent jau tol, kol jis vadovaus ministerijai, praneša naujienų agentūra BNS.

„Tai labai reti, atskiri reiškiniai, sakyčiau, statistika tą rodo. Mes pirmiausia turime sureglamentuoti tuos dalykus, kurie yra svarbiausi. Aš manau, kol aš būsiu ministru, apie tai nebus kalbama. (…) Tiesą pasakius, didelės problemos šiuo klausimu nematau“,– LNK žinioms lapkričio 21 dieną sakė J. Bernatonis.

Asociacijos LGL valdybos pirmininkas Vladimiras Simonko LNK TV žinioms teigė, kad pas notarą pasirašytos bendrosios dalinės atsakomybės sutartys nieko neišsprendžia. Neretai partneriui užrašytas palikimas užginčijamas prieš velionio lytinę orientaciją nusiteikusių artimųjų. Tokiu atveju jo gyvenimo partneris neturi į bendrą turtą jokių teisių.

„Gavus didelę dovaną, privaloma ją deklaruoti mokesčių inspekcijai ir sumokėti mokesčius. Tokia tvarka netaikoma heteroseksualioje santuokoje gyvenantiems žmonėms. Taigi LGBT* asmenys privalo sumokėti valstybei papildomus mokesčius tik todėl, kad neturi galimybės sudaryti civilinę partnerystę ar santuoką“, – pabrėžė LGL vadovas.

Š. m. spalio 9 dieną Estijos parlamentas priėmė neutralų lyčiai civilinės partnerystės įstatyminį aktą. Jis pripažįsta visų porų civilinę sąjungą ir užtikrina tos pačios lyties porų teises ir pareigas.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė gegužę vykusių prezidento rinkimų debatų metu į klausimą, ar pritaria tos pačios lyties asmenų partnerystei, santuokai ir teisei įsivaikinti, atsakė, jog valstybėje yra svarbesnių klausimų.

„Tie klausimai, kuriuos jūs uždavėt, reikalauja geresnių, gilesnių diskusijų ir mūsų visuomenė dar tikrai prie to nepriėjo“, – sakė D. Grybauskaitė.