Pirmąją vienalytės poros santuoką šiaurės Meksikoje įregistruoti sutrukdė homofobiškų valdininkų išmonė

Pirmoji tos pačios lyties poros santuoka Meksikos Bacha Californija valstijoje vėl atidėta: civilinės metrikacijos pareigūnė atsisakė įregistruoti santuoką ir paskelbė apie neva praneštą bombos sprogimą.

Po pusantrų metų trukusios teisinės kovos Viktoras Aguirre Espinoza ir Fernandas Valio Amparo vylėsi pagaliau susituokti. Lapkričio 21 dieną baltais kostiumais vilkinti pora atvyko į Meksikali miesto rotušę ir nepabūgo kelių dešimčių besimeldžiančių katalikų protestuotojų.

Santuokos ceremonijai pasiruošusiam teisėjui ir vietos televizijos atstovams beliko stebėtis, kai civilinės metrikacijos pareigūnė Rosa Maria Real pareiškė nieko negirdėjusi apie šalies Aukščiausiojo Teismo sprendimą legalizuoti vienalyčių porų santuoką ir nutraukė ceremoniją.

Poros advokatui paskambinus į miesto juridinį skyrių ir apkaltinus civilinės metrikacijos įstaigą nepagarba teismo sprendimui, R. M. Real paskelbė apie grasinimą susprogdinti miesto rotušę ir būtinybę evakuotis iš pastato.

Pora dar kartą bandė įregistruoti santuoką tą pačią dieną, tačiau metrikacijos biuro atstovė suabejojo santuokos liudininkų parašų autentiškumu ir pareiškė aptikusi neatitikimų partnerių gimimo liudijimuose. Poros advokatas apkaltino atkaklų santuokos lygybės priešininką miesto merą Chaimę Diazą Ochoa surežisavus įvykius rotušėje.

Lapkričio mėnesį Meksikos Aukščiausiasis Teismas paskelbė, kad Bacha Californijos valstijoje taikomi santuokos apribojimai prieštarauja šalies Konstitucijai. Teismo sprendimu leista susituokti tik tos pačios lyties poroms, kartu gyvenusioms 10 metų.