Izraelis: LGBT* surogacijos įstatymas įveikė pirmojo svarstymo barjerą

Spalio 27 dieną Izraelio parlamentas per pirmąjį svarstymą pritarė pakaitinės motinystės bei tėvystės įstatymo projektui, kuriuo siekiama užtikrinti Izraelio LGBT* porų  teisę donoro pagalba susilaukti vaikų.

Izraelio sveikatos apsaugos ministras Yaelis Germanas Teisingumo Ministrijos komitetui dar sausį pateikė svarstyti surogacijos įstatymo projektą, kuris iš pradžių buvo atmestas dėl  „moralinių ir etinių“  klausimų.

Pirmadienį Izraelio parlamente įvyko pirmasis projekto svarstymas: 45 Kneseto nariai balsavo už įstatymo priėmimą, 15 – prieš, 3 – nepanoro išreikšti nuomonės.

Įstatymo projektas teikia konkrečias rekomendacijas dėl privačių išnešiojimo paslaugų Izraelyje, kurios šiuo metu turi būti sertifikuotos ir licencijuotos Izraelio Teisingumo bei Sveikatos apsaugos ministerijų.

Y. Germanas pabrėžė, kad įstatymo priėmimas teigiamai veiktų LGBT* asmenų padėtį šalyje: „Šiuo įstatymo projektu siekiama įtvirtinti lygybės principą, neatsižvelgiant į piliečio seksualinę orientaciją ar šeiminę padėtį. Kiekvienas žmogus turi teisę tapti tėvu ar motina.“ „Priėmę šį įstatymą taip pat sureguliuotume Izraelio piliečių užsienyje gaunamas surogacijos paslaugas ir užtikrintume, kad būtų apsaugotos visų procese dalyvaujančių asmenų teisės“, – tikino politikas.