„Human Rights Watch“:„J. Bernatonio pozicija dėl vienalyčių porų partnerystės – diskriminuojanti“

Vienas žmogaus teisių gynimo organizacijos „Human Rights Watch“ vadovų teigia, kad Lietuvos teisingumo ministro Juozo Bernatonio išsakyta pozicija dėl tos pačios lyties asmenų partnerystės yra diskriminuojanti ir pažeidžia šalies tarptautinius įsipareigojimus, praneša naujienų portalas 15min.lt.

Š. m. birželio 3 dieną įstatymu partnerystę tik tarp vyro ir moters siekiantis įregistruoti teisingumo ministras tikino, kad vienalyčių porų Lietuvoje per mažai, kad ir joms reikėtų partnerystės įstatymo. „Tos pačios lyties partnerystės, manau, kad yra tik atskiri atvejai. Jeigu mes kalbame apie įvairias šeimas, tai aš nepripažįstu, kad tos pačios lyties žmonės, gyvenantys kartu, sukuria kažkokius šeimyninius santykius. Ir tai yra ne mano vieno nuomonė,“ – tiesioginio LRT laidos „Dėmesio centre“ eterio metu pareiškė teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

LGBT* teisių organizacijos „Human Rights Watch“ direktorius Borisas Dittrichas ragina J. Bernatonį imti pavyzdį iš Graikijos, kuri reaguodama Europos Žmogaus Teisių Teismo nutarimą pareiškė įteisinsianti lyčiai neutralią partnerystę. „Labai liūdina, kad teisingumo ministras Bernatonis prieštarauja tos pačios lyties asmenų partnerystės įtraukimui į parengtą įstatymą“, – „Human Rights Watch“ pranešime teigia B. Dittrichas.

„Teisingumo ministras Bernatonis turėtų suprasti iš nutarimo dėl Graikijos, kad jo pozicija yra diskriminuojanti ir pažeidžia Lietuvos tarptautinius žmogaus teisių įsipareigojimus. Lietuvos valdžia turi suprasti, jog ji turi tvirtus įsipareigojimus ginti LGBT* asmenis ir jų vaikus,“ – pabrėžė „Human Rights Watch“ atstovas.