Homoseksualus Airijos politikas Leo Varadkaras atnaujina medicinos praktiką ištikus krizei

Airijos ministras pirmininkas Leo Varadkaras atnaujina gydytojo praktiką, tuo pat metu tęsdamas ir vyriausybės vadovo pareigas.

Šią savaitę nacionaliniam transliuotojui RTE patvirtinta, kad L.Varadkaras, pirmasis šalies ministras pirmininkas, atvirai prakalbęs apie homoseksualumą, praėjusį mėnesį atnaujino gydytojo praktiką, kad galėtų padėti COVID-19 krizės metu. Gydytojo pareigas jis eis vieną pamainą per savaitę, įvertins pacientus telefonu, kad atlaisvintų kitus gydytojus reikalingiems darbams.

„Daugelis jo šeimos narių ir draugų dirba sveikatos priežiūros srityje. Jis norėjo nors šiek tiek prisidėti ir pats“, – teigė atstovas.

Leo Varadkaras gydytoju dirbo septynerius metus, tačiau šio darbo atsisakė tam, kad galėtų tapti politiku. Iš medicinos registro jo vardas buvo pašalintas 2013 metais.

Jis atsistatydino iš ministro pirmininko pareigų po to, kai jo partijai „Fine Gael“ nepavyko iškovoti daugumos balsų parlamento rinkimuose. Tačiau L. Vardarkar planavo tęsti laikino ministro pirmininko pareigas, kol būtų sudaryta nauja vyriausybė.

Tačiau Airijos centrinė tarnyba praneša, kad jis ir Michael Martin iš „Fianna Fail“ partijos, derasi dėl susitarimo, pagal kurį jie keistųsi ministro pirmininko pareigomis. Šis precedento neturintis Airijos politikoje susitarimas galėtų būti baigtas rengti jau šią savaitę. Bet kokiu atveju Leo Varadkaras lieka dirbti per COVID-19 pandemiją. Remiantis Airijos žiniasklaida, protrūkio metu palaikymas jam išaugo.

L. Varadkar šią savaitę kritikavo Europos Sąjungos reakciją į krizę kaip nekoordinuotą, praneša „Euronews“. „Valstybės narės atliko savo veiksmus, nes labai dažnai jos reagavo į pandemiją, kuri skirtingose šalyse vyko skirtingais tempais“, – jis sakė svetainei.

Airija bei keletas kitų Europos Sąjungos valstybės narių ragina išleisti bendras obligacijas, kad būtų galima surinkti pinigų pandemijos ekonominėms išlaidoms padengti. „Tai simetriškas nuosmukis – jis daro įtaką visiems, ir jei Europai yra tinkamas laikas turėti suderintą, bendrą, solidarumu pagrįstą atsakymą, tas laikas yra dabar“, – „Euronews“ teigė Leo Varadkaras.