„Baltic Pride“ organizatoriai jungiasi prie pasaulinės akcijos „Global Pride“

COVID19 pandemija daro itin didelį poveikį „Pride“ renginius organizuojančioms organizacijoms visame pasaulyje. Tikėtina, kad artimiausiomis savaitėmis bus atšaukti tūkstančiai „Pride“ renginių. Sunku yra ne tik „Pride“ renginių organizatoriams, bet ir visai LGBTI bendruomenei, kuri ypatingai laukia „Pride“ renginių. Kai kuriems žmonėms tai gali būti vienintelė galimybė susiburti kartu su savo bendruomene savo mieste ar šalyje.

„InterPride“ ir Europos „Pride“ organizatorių asociacija (EPOA), pristato pirmą pasaulinę „Pride“ dieną, kuri bus minima 2020 m. birželio 27 dieną, šeštadienį, dieną prieš „Stonewall“ riaušių metines. Tai bus diena, kai pasaulinis „Pride“ judėjimas galės dirbti kartu tam, kad „Pride“ internete būtų prieinamas visiems. Taip pat prie paramos prisijungia ir Jungtinių Amerikos Valstijų „Pride“ asociacija bei „Fierté Canada Pride“.

Dirbant su socialinės medijos platformomis bei partneriais, „Global Pride“ bus visą parą trunkanti „Pride“ šventė, kuri vienys visus didžiausius pasaulio „Pride“ renginius, atskleis ir daug mažesnius, naujesnius „Pride“, atkreipiant dėmesį į tuos, kurie yra visiškai priešiškai nusistačiusioje aplinkoje. Taip kaip ir Naujųjų Metų šventimas pasaulyje, taip ir „Global Pride“ prasidės laikantis laiko juostų.

„Global Pride“ bus padalintas į trumpus, apytiksliai 15 minučių trunkančius segmentus. Kiekvieną jų sudarytų iš anksto įrašytas vaizdo įrašas iš „Pride“ pagrindinio pranešėjo, iš anksto įrašytas vietinio LGBTI bendruomenės menininko pasirodymas bei vaizdo turinys iš neseniai vykusio renginio, pavyzdžiui 2019 metų „Pride“ renginio. Pagrindiniai menininkai, kurie taip pat yra izoliuoti namuose, galėtų būti pakviesti dalyvauti ir pasirodyti „Global Pride“ auditorijai.

Transliacijos metu žiūrovai bus skatinami bendrauti socialinėse medijose, nuotraukomis bei žinutėmis ekrane bus galima dalintis realiu laiku. Taip pat gali būti galimybė aukoti pinigus naudojantis „Facebook Donate“.

„Global Pride“ plėtra bus itin svarbus įsipareigojimas, o EPOA bei „InterPride“ sieks dirbti su tarptautiniais partneriais, įskaitant narius iš abiejų organizacijų. Šiame ankstyvame etape, „InterPride“ ir EPOA siekia susitarimo ir palaikymo iš partnerių organizacijų, pagrindinių „Pride“ organizacijų, techninių bei gamybos partnerių, žiniasklaidos platformų.