Naujame filme – pirmosios lyties pakeitimo operaciją patyrusios translytės moters istorija

Už geriausią vaidybą filme „Visko teorija“ „Oskaro“ apdovanojimą š. m. vasarį atsiėmęs britų aktorius Eddie’is Redmayne’as naujame filme „Danų mergina“ atliks pirmosios lyties pakeitimo operaciją atlikusios translytės moters Lili Elbe vaidmenį. „Oskaro“ laureato Tomo Hooperio režisuojama „Danų mergina“ pasirodys jau š. m. lapkričio 27 dieną ir pasakos apie dailininkės, žinomos Wegener pavarde, patirtis praėjusio amžiaus trečiajame dešimtmetyje.

Pagal Davido Ebershoffo romaną kuriama juosta atskleis, kaip žmonos, kuri taip pat buvo dailininkė, paprašyta pozuoti paveikslams apsivilkus moteriškais drabužiais, translytė moteris pasijuto atradusi naują, tačiau jai labai artimą pasaulį. Netrukus ji pasiryžo tuo metu eksperimentinei lyties pakeitimo operacijai ir pasikeitė vardą į Lili Elbe.

1930-iaisiais Lili Elbe siekdama lyties pakeitimo operacijos nukeliavo į Vokietiją. Medikai čia jai atliko keturias sėkmingas operacijas, kurios Danijos ir Vokietijos laikraščių buvo apibūdintos kaip sensacija. Translytė moteris mirė po penktosios operacijos, kuri buvo atlikta siekiant suteikti galimybę Lili Elbe susilaukti vaikų.

„Stengiuosi į viską žiūrėti iš moteriškos perspektyvos. Stebiu, kaip moterys sėdi, vaikšto, pozuoja. Bet ne tai svarbiausia. Manau, jog tai – pats jautriausias mano atliktas vaidmuo. Lyties pakeitimo operacijos rizika tuo metu buvo nepaprastai didelė. Mane įkvepia Lili pasiryžimas, kad kūnas atitiktų lytį ir ji būtų teisiškai pripažinta,“ – pabrėžė aktorius Eddie’is Redmayne’as interviu Jungtinės Karalystės dienraščiui „The Daily Mail“.