Dizaineriai D. Dolce ir S. Gabanna užsipuolė „netradicines“ šeimas

Legendinių italų mados dizainerių duetas Domeniko Dolce ir Stefano Gabanna užsipuolė tos pačios lyties porų teisę sukurti šeimą. „Nepritariame vienalyčių porų galimybei įsivaikinti. Vienintelė šeima yra tradicinė šeima,“ – pareiškė dizaineriai interviu Italijos žurnalui „Panorama“.

„Jokių cheminių atžalų ir išnuomojamų įščių. Gyvenimas turi eiti natūraliai. Yra dalykų, kurie neturėtų būti keičiami,“ – samprotavo dizaineriai. D. Dolce žurnalą tikino, kad žmogus turėtų gimti „iš meilės“: „Vaikas gimsta motinai ir tėvui, ar bent jau taip turėtų būti. Vadinu juos cheminiais, sintetiniais vaikais, pradėtais išnuomotoje gimdoje panaudojant spermą iš katalogo.“

„Šeima – ne kaprizas. Ji susideda iš antgamtinio priklausymo jausmo,“ – pridūrė S. Gabanna. 2006 metais dizaineris italų dienraščiui yra sakęs, jog nepritaria homoseksualių porų teisei kartu auginti vaikus: „Vaikui reikia ir motinos, ir tėvo. Neįsivaizduoju savo vaikystės be savo motinos. Aš taip pat manau, jog žiauru atimti kūdikį iš jį pagimdžiusios motinos.“

Homofobiški D. Dolce ir S. Gabannos pareiškimai sulaukė dizainerių dueto gerbėjų pasipiktinimo. Seras Eltonas Johnas asmeninėje „Instagram“ paskyroje paragino nesirinkti populiarių Italijos aukštosios mados namų apdarų: „Kaip drįstate vadinti mano nuostabius vaikus „sintetiniais“? Gėda, kad savo teisiančiais pirštais baksnojate į dirbtinį apvaisinimą, – procedūrą, leidusią daugybei tiek heteroseksualių, tiek homoseksualių, mylinčių žmonių, išpildyti savo svajonę susilaukti vaikų.“ „Jūsų archajiškas mąstymas atsilieka nuo šių dienų vertybių taip, kaip ir jūsų mados. Aš niekada nebedevėsiu Dolce ir Gabanna,“ – pabrėžė dainininkas.

Je_Suis_DGŠ. m. kovo 16 dieną atsakydami į E. Johno kritiką dizaineriai socialiniuose tinklapiuose išplatino nuotraukas bei komentarus su prierašu „Je Suis D&G“. Pareiškime Jungtinės Karalystės dienraščiui „The Guardian“ S. Gabana aiškino: „Niekada nesiekėme teisti kitų žmonių priimamų sprendimų. Tikime laisve mylėti. Svarbiausia, – tikime demokratija ir esminiu jos principu: išraiškos laisve.“

D. Dolce taip pat pabrėžė nesiekęs teisti kuriančių šeimą „netradiciškai“: „Kalbėjau apie savo asmeninį požiūrį, neteisdamas kitų žmonių pasirinkimų ir sprendimų. Esu sicilietis ir užaugau tradicinėje šeimoje, kurią sudarė tėvas, motina ir vaikai. Puikiai žinau, jog yra kitokių šeimų ir, kad jos yra tokios pat teisėtos kaip mano… Bet mano asmeniniu patyrimu, šeimą sudarė būtent šie žmonės. Ten ir išmokau šeimos ir meilės vertybių.“