Š. m. vasario 27 dieną populiariausias pasaulyje socialinis tinklapis „Facebook“ suteikė galimybę vartotojams tiksliai apibrėžti savo lytį. Nuo šiol „Facebook“ lankytojai asmeninėje paskyroje galės išreikšti savo lytinę tapatybę laisvos formos laukelyje.
Nuo 2014 metų vasario „Facebook“ nebereikalauja vartotojų pasirinkti tarp „vyriškos“ ir „moteriškos“ lyties: prisiregistravusieji gali sau priskirti vieną iš penkiasdešimties siūlomų lytinių tapatybių, įskaitant ir translytę bei interseksualią. „Pernai didžiavomės galėdami pristatyti platesnį lyčių spektrą. Siekdami, kad mūsų vartotojai galėtų kuo tiksliau apibrėžti savo lytinę tapatybę, konsultavomės su LGBT* organizacija “Network of Support,“ – komentavo „Facebook“ atstovas.
Nuo šiol „Facebook“ vartotojai, kurie nesitapatina su nė viena iš penkiasdešimties pateiktų lytinių tapatybių, gali patys nusakyti savo lytį laisvos formos laukelyje. Vartotojai gali įrašyti iki dešimties lytį apibrėžiančių žodžių bei kontroliuoti savo paskyros privatumą. „Suprantame, jog kai kurie žmonės nenori viešinti savo lytinės tapatybės, todėl sukūrėme priemonę, kuri leis vartotojams išreikšti savo lytinę tapatybę autentiškai,“ – rašoma „Facebook“ pareiškime.
Galimybė apibūdinti lytinę tapatybę laisvos formos laukelyje kol kas prieinama tik „Facebook“ vartotojams, paskyros nustatymuose pasirinkusiems U.S. English kalbą.
Asociacija LGL sveikina socialinio tinklapio „Facebook“ atstovų sprendimą pripažinti intymų kiekvieno asmens santykį su savo lytine tapatybe ir tikisi, kad galimybė tiksliai apibrėžti savo lytį netrukus bus prieinama visiems „Facebook“ vartotojams. Su lyties raiška susiję simboliai bei ženklai neturėtų būti ribojami socialiai sukonstruotų „moteriškumo“ ir „vyriškumo“ kategorijų.
Asociacija LGL primena, jog visuomenėje galiojantys „vyriškumo“ bei „moteriškumo“ standartai daro įtaką ne tik translyčių ir transseksualių asmenų patirtimis (t. y. neatitikimas tarp biologinės lyties ir lytinės tapatybės, skatinantis imtis konkrečių savo išvaizdos modifikavimo priemonių), bet ir kiekvienam iš mūsų. Būtent dėl šios priežasties diskriminacija lyties raiškos pagrindu yra nepageidaujamas reiškinys tiek teisine, tiek socialine prasme.