ET Žmogaus teisių komisaras pasmerkė Rusijos valdžios sprendimą

Š.m. sausio 8 dieną tarptautinei žiniasklaidai paskelbus apie Rusijos premjero Dmitrijaus Medvedevo pasirašytą įstatymą, draudžiantį translyčiams asmenims gauti vairuotojo pažymėjimą ir vairuoti, Europos Tarybos (ET) Žmogaus teisių komisaras Nilsas Muižnieksas negailėjo kritikos dar vienai Rusijos LGBT* piliečių teises varžančiai iniciatyvai.

„Naujos Rusijos kelių eismo taisyklės, kuriomis vadovaujantis apribojama teisė vairuoti dėl asmens lytinės tapatybės, yra apgailėtinos ir neteisėtos“, – pabrėžė Nilsas Muižnieksas savo pareiškime. „Žmonių diskriminavimas šiais pagrindais yra Europos žmogaus teisių normų pažeidimas. Rusijos vyriausybė dar labiau blogina jau ir taip priešišką LGBT* asmenims atmosferą šalyje. Raginu Rusijos valdžios institucijas nedelsiant panaikinti šias taisykles įteisinusį įstatymą“, – pabrėžė ET Žmogaus teisių komisaras.

Rusijos įstatymų leidėjai tikina įtraukę translytiškumą į psichinių ligų sąrašą dėl aukšto avaringumo šalies keliuose. Tarp kitų „psichinių sutrikimų“, dėl kurių asmuo negali turėti teisės vairuoti, įvardijami fetišizmas, ekshibicionizmas, kleptomanija ir lošimas.