Asociacijos LGL leidiniai – jau Berlyno LGBT* muziejaus bibliotekoje

Svarbiausi asociacijos LGL leidiniai jau pasiekė vieno didžiausių LGBT* tematikos muziejaus pasaulyje – „Schwules Museum“ – bibliotekos lentynas. 1985 metais Berlyne įkurtame muziejuje atliekami sociologiniai tyrimai, veikia LGBT* bendruomenės kultūros parodos ir biblioteka. Nuolat atnaujinamos parodos ir renginiai atspindi įvairius požiūrius į lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių asmenų biografijas, temas ir koncepcijas istorijoje, mene ir kultūroje. Nuo šiol muziejaus lankytojai iš viso pasaulio turės galimybę susipažinti ir su Lietuvos LGBT* bendruomenės istorija.

2014 metų lapkričio 27 dieną Berlyne vykusios „Rainbow Philanthropy” konferencijos metu užsimezgusi asociacijos LGL ir muziejaus partnerystė virto abipusiu bendradarbiavimu. Konferencijos metu muziejaus bibliotekos vedėjas Jensas Dobleris asmeniškai pristatė muziejaus misiją išsaugoti LGBT* judėjimo istorijos metraštį ateities kartoms.

Savo ruožtu LGL muziejui padovanojo svarbiausius LGBT* centro bibliotekos leidinius. Š. m. sausio 9 dieną asociacija LGL gavo Jenso Doblerio padėkos laišką, kuriame muziejaus bibliotekos vadovas patikina, kad LGL leidiniai jau užėmė vieną patraukliausių kampelių muziejaus bibliotekoje.

Nuo pat asociacijos LGL įkūrimo 1993 metais kaupta LGBT* literatūra šiandien gali būti vadinama didžiausia leidinių LGBT* tematika biblioteka Lietuvoje. LGL profesionalai parengė ir išleido daugiau kaip 50 leidinių apie specifinę LGBT* žmonių padėtį Lietuvoje.