ET Parlamentinės Asamblėjos narys savo gautą apdovanojimą perdavė Lietuvos ir Rusijos LGBT organizacijoms

Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (PACE) narys, Norvegijos parlamento pavaduojantysis atstovas, teisininkas Håkon Haugli, kuriam šiemet buvo skirtas Norvegijos LGBT interneto bendruomenės Gaysir.no apdovanojimas, nutarė šią premiją perduoti dviems Lietuvos ir Rusijos LGBT teisių organizacijoms.

Gaysir.no yra didžiausias Norvegijoje lesbietėms, gėjams, biseksualiems ir transseksualiems asmenims skirtas portalas, kasmet skiriantis apdovanojimą žmogui, komisijos nuomone, labiausiai nusipelniusiam LGBT teisių labui Norvegijoje ar kitose šalyse. Apdovanojamas asmuo turi teisę savo gautą premiją perduoti asmenims arba iniciatyvoms, kuriuos mano esant verta skatinti ir remti. Būtent taip nusprendė pasielgti ir šių metų laimėtojas H. Haugli, savo gautą apdovanojimą paskyręs Lietuvos nacionalinei LGBT teisių organizacijai LGL ir Rusijoje, Sankt Peterburge veikiančiai žmogaus teisių organizacijai Coming Out.

„Norvegija visada buvo viena iš lyderių žmogaus teisių gynimo srityje. Tai nebe pirmas kartas, kai Lietuvos žmogaus teisų gynėjams Norvegijos atstovai suteikia paramą ir palaikymą, kurie mums labai svarbūs, – teigia LGL valdybos pirmininkas Vladimiras Simonko. –  Tai, kad Håkon Haugli  savo gautą apdovanojimą nutarė skirti Lietuvos ir Rusijos LGBT teisių organizacijoms, akivaizdžiai rodo, jog užsienio politikai mūsų organizacijas vertina ne tik kaip susiduriančias su panašiomis problemomis, bet ir kaip aktyviai siekiančias to paties svarbaus tikslo – priešintis homofobijai, bifobijai ir transfobijai. Jiems, kitaip nei daugumai Lietuvos politikų, yra suprantama, kad užtikrinti lygias LGBT asmenų žmogaus teises yra svarbi demokratinėmis save laikančių valstybių užduotis.“

Tikimės, kad šis Norvegijos įnašas padės padidinti LGBT asmenų matomumą ir žmogaus teisių plėtrą Lietuvoje.