13 dalykų, kurių niekada nereikėtų sakyti biseksualiems žmonėms

Taip, biseksualūs žmonės iš tikro egzistuoja, tačiau jie nė kiek ne mažiau ir ne daugiau pasileidę, monogamiški ar neryžtingi nei visi kiti.

Nepaisant visų LGBT sąjūdžio laimėjimų, dauguma žmonių į biseksualus vis dar žiūri su sumišimu ar atvira panieka, – tiek gėjai ir lesbietės, tiek ir heteroseksualai.

Binarinis biseksualumo egzistavimą neigiančių  žmonių mąstymas engia visus, įtvirtindamas nepalaužiamus tapatybės standartus, nesvarbu ar jie heteronormatyvūs, ar homonormatyvūs. Intymumas su tos pačios lyties žmogumi nereiškia, kad esate gėjus. Lygiai taip pat kaip intymumas su priešingos lyties asmeniu nereiškia, kad esate heteroseksualus.  Tai tik reiškia, kad patenkate į seksualumo spektrą.

Čia atsitiktine tvarka pateikiami labiausiai varginantys gandai apie biseksualių žmonių bendruomenę, kurių jau metas atsikratyti:

1.  Biseksualai neegzistuoja

Tai labiausiai paplitęs gandas apie biseksualumą. Kai kurie žmonės tiesiog negali suvokti seksualinės orientacijos, kur pavienius asmenis traukia daugiau nei viena lytis. Galvojama , kad galite išmėginti viską, tačiau galiausiai reikia apsispręsti ties viena. Tačiau tam, kad biseksualūs žmonės įrodytų savo egzistavimą, jiems nereikalingi pamokymai ar pritarimas asmenų, kuriuos traukia tik viena lytis.

 2. Biseksualai tiesiog išgyvena tam tikrą fazę

Taip, tiesa, kad dauguma gėjų ir lesbiečių  naudojosi biseksualumu tam, kad sušvelnintų padėtį atsiskleisdami savo konservatyviems tėvams.  Kai kurie net įvardijo save kaip „bi“ kurį laiką, kol vis dar bandė susigaudyti savo orientacijoje. Ir nors savo orientacijos atskleidimas yra itin asmeniškas sprendimas, pavienių asmenų strategijos neturėtų paneigti tos daugumos, kuriems biseksualumas yra ne tarpinis periodas, o galutinis ir konkretus tikslas.

 3. Biseksualai yra seksualiai godūs

Biseksualūs asmenys nėra automatiškai labiau pasileidę nei bet kokie kiti žmonės – gėjai, lesbietės ar heteroseksualai. Jaučiant potraukį daugiau nei vienai lyčiai atsiranda daugiau potencialių partnerių, tačiau tai nepadidina tikimybės pajusti fizinį ar emocinį ryšį su minėtu potencialiu partneriu. Lygiai taip pat, kaip eklektiško skonio vynui turėjimas nepaverčia žmogaus alkoholiku, buvimas biseksualiu nedaro asmens godžiu.

 4.    Biseksualai yra apgaudinėtojai

Apgaudinėtojas yra apgaudinėtojas. Biseksualūs asmenys apgaudinėja kaip ir žmonės, kurie identifikuojasi kaip heteroseksualai, gėjai, trans* ar bet kas kitas. Žmogaus seksualinė tapatybė ar lytis, kuria jis identifikuojasi, nedaro jo apgaudinėtoju.

 5.    Visi biseksualai yra poliamoriški

Nors poliamorija labiau paplitusi queer bendruomenėje, neegzistuoja jokie konkretūs duomenys, rodantys tiesioginės poliamorijos sąsajos su biseksualais ar bet kokia kita orientacija. Šio tipo santykių struktūros pasirinkimas nėra būdingiausias vienai konkrečiai seksualinei orientacijai.

 6. Biseksualai bijo įsipareigojimų

Seksualinė trauka abiems lytims neturi nieko bendra su įsipareigojimais. Alan Cumming kalbėjo apie šią klaidingą nuomonę atvirame interviu praeitais metais. „Aš turiu sveiką seksualinį apetitą ir sveiką vaizduotę“, – pasakojo Cumming‘as „Instinct magazine“ žurnalui. „Aš apibūdinu save kaip biseksualą, nors ir pasirinkau būti su Grant‘u. Mane seksualiai traukia moteriškos formos, nors aš ir pasirinkau būti su vyru “.

 7. Visos moterys yra biseksualios

Moterų seksualizavimui nėra jokių ribų šiuolaikinėje kultūroje. Bet vien dėl to, kad žiniasklaida nenustoja naudoti moterų seksualumo, aiškiai bandydama parduoti produktus, nereiškia, kad visos moterys yra biseksualios, kaip Shakira ir Rihanna video klipe „Can‘t Remember to Forget You“. Atleisk, Shakira, mes nepirksime to, ką parduoda tavo klubai.

8. Biseksualus traukia viskas, kas juda

Na jau atleiskite. Vien dėl to jog kažkas yra biseksualus nereiškia, kad jis ar ji neturi standartų. Tai ta pati logika, kuria naudojasi homofobiški vyrai, nesidalinantys persirengimo kambario su gėjais. Jūs norėtumėte, kad mes spoksotume į jūsų grožybes, mielieji.

 9. Biseksualus traukia tik dvi lytys

Biseksualų aktyvistas Robyn Ochs apibūdina biseksualumą kaip potencialą „būti romantiškai ir/arba seksualiai sužadintam daugiau nei vienos lyties ir/arba lytinės tapatybės asmenų, – nebūtinai tuo pačiu metu, nebūtinai tokiu pat būdu ir nebūtinai tokiu pat mastu.“ Taigi viskas nėra tik apie dvi lytis, draugužiai.

10.  Biseksualai platina ŽIV

Vyrai, turintys seksualinių santykių su kitais vyrais, turi žymiai didesnę riziką užsikrėsti ŽIV infekcija. Tačiau tai nereiškia, kad esamam didesnės tikimybės, jog biseksualai  skleidžia šią ligą. Būtina imtis atsargumo priemonių nepriklausomai nuo seksualinės orientacijos. Visada naudokite apsisaugojimo priemones ir žinokite savo bei savo partnerio būklę.

11.  Biseksualai negali be grupinio sekso

Grupinis seksas nėra skiriamasis biseksualų gyvenimo būdo bruožas. Tai tik jų pasirinkimas, kaip ir bet kurios kitos seksualinės būtybės.

12.  Biseksualų nematomumas yra mitas

Tiesą sakant, San Francisko žmogaus teisių komisija 2011 metais išleido 50 puslapių ataskaitą apie biseksualų atskirtį LGBT bendruomenėje, įrodydama jog šis fenomenas egzistuoja ir klesti. Kaip dėstė komisija, tokie žodžiai kaip „gėjų santuoka“ ar „homoseksualumas“ neapima biseksualų ir ištrina biseksualių asmenų tapatybę. Netgi didieji „Pride“ festivaliai, siekiantys įtraukti visus, dažnai neįtraukia biseksualumo.

13.  Biseksualai – maža bendruomenė

2007 vykdytoje apklausoje iš 768 asmenų, identiikuojančių save kaip lesbietės, gėjai ir biseksualai nustatyta, kad 48.9 procentai identifikavosi kaip biseksualai – tai beveik pusė. Biseksualai gali reikštis ne tiek daug, kiek jų broliai gėjai ir seserys lesbietės, bet taip yra greičiau dėl jų sunkių išgyvenimų, o ne dėl mažo skaičiaus. Patinka jums tai ar ne, biseksualų bendruomenė yra ir bus.

 

Parengta pagal BuzzFeed ir advocate.com.