Donaldas Trumpas ketina uždrausti translyčiams asmenims tarnauti JAV kariuomenėje

Š. m. liepos 26 dieną JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė, kad translyčiai asmenys „niekaip“ negalės tarnauti JAV kariuomenėje, sakydamas, kad jų tarnavimas reikštų „milžiniškas medicinines išlaidas ir trikdžius“.

 Birželio pabaigoje Pentagono vadas Jamesas Mattisas šešiems mėnesiams atidėjo Baracko Obamos administracijos planą į tarnybą priimti translyčius asmenis. Iš 1,3 milijono tarnaujančių asmenų nuo 2 500 iki 7 000 yra translyčiai. „Pasitaręs su generolais ir kariuomenės ekspertais, atkreipiu dėmesį į tai, kad JAV vyriausybė nepriims ir neleis translyčiams asmenims niekaip tarnauti JAV kariuomenėje“, – „Twitter“ žinutėje rašė D.Trumpas. „Mūsų kariuomenė turi galvoti apie lemiamą ir nenuginčijamą pergalę, ir negali būti apkrauta milžiniškomis medicininėmis išlaidomis ir trikdžiais, kuriuos sukeltų translyčiai asmenys kariuomenėje. Ačiū.“

Translyčių asmenų teisių klausimas Amerikoje per pastaruosius mėnesius sulaukia vis daugiau dėmesio, ypač dėl to kaip valstijos prižiūri viešuosius tualetus. D.Trumpo administracija šiais metais susidūrė su protestais, kai atmetė B.Obamos administracijos federalinę apsaugą, kuri skatino mokyklas leisti translyčiams moksleiviams naudotis tualetu, atitinkančiu jų jaučiamą lyties tapatybę, o ne tą kuri nurodyta jų gimimo liudijime.

Praėjusį mėnesį Pentagonas pranešė, kad penkios ginkluotųjų pajėgų rūšys gali atidėti translyčių asmenų priėmimą iki sausio 1 dienos, nes dar reikia „peržvelgti priėmimo planus ir pateikti išvadas dėl poveikio mūsų pajėgų pasiruošimui ir veiksmingumui“, – pranešime sakė atstovė Dana White. Praėjusią savaitę D.White paaiškino, kad skirtingos pajėgos nesutaria dėl sprendimo, ar priimti translyčius asmenis į kariuomenę. „Skirtingų pajėgų vadai visi turėjo pateikti tvarkaraščius, ką dar reikia nuveikti“, kad translyčiai kariai būtų integruoti, žurnalistams sakė D.White.