Diskusija LGBT* bendruomenės centre: seksizmo apraiškos muzikos industrijoje

Š. m. sausio 26 d., LGBT* bendruomenės centre vyko diskusija, tema: „Kaip merginai – tu per daug gera“. Susirinko beveik 20 žmonių, norinčių daugiau išmokti ir išgirsti apie feminizmą ir seksizmą muzikos industrijoje. Manote, ar vis dar reikia apie tai kalbėti net ir 2017 – aisiais? Atsakymas – deja, bet taip.

Diskusijos metu pirmiausia aptarėme, kaip suprantame seksizmą bendrąja prasme, ir kaip kiekvienam teko su juo susitvarkyti tam tikrose situacijose. Daugelis dalyvių (įskaitant nuostabiąsias merginas iš punk grupės „Crucial Features“, seksizmo tyrinėtoją, civilinės inžinerijos studentę ir kt.) pasidalino savo asmeninėmis patirtimis, kaip joms pavyksta susitvarkyti su iškilusiais sunkumais seksizmo atveju bei nelygybe, kai paprasčiausiai nori būti geriausios savo srityje, darbe ir pan.

Antroje diskusijos dalyje buvo pristatyti pagrindiniai faktai ir statistika apie šių dienų situaciją muzikos industrijoje. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad pagrindiniuose JAV festivaliuose 50 proc. žiūrovų sudaro moteriškos lyties atstovės, tačiau merginų grupės, dalyvaujančios festivaliuose – vos 22 proc. iš visų dalyvių (įskaitant mišrias, vaikinų ir merginų, grupes). Vis dėl to, svarbiausias diskusijos tikslas buvo išsiaiškinti, kaip galėtume paveikti šiuos skaičius ir siekti teigiamų pokyčių, todėl nemažai dėmesio skyrėme aptarti atvejams, kaip garsios moterys kovoja su seksizmu muzikos sferoje: pradedant She Shreds žurnalu, baigiant Beyonce, kuri paskutiniu metu yra itin aktyvi feministė.

Apibendrinus būtų galima pasakyti, jog diskusija buvo itin įdomi ir interaktyvi, kadangi išgirdome ir pasidalinome apie įvairias mizoginijos apraiškas, tiek muzikos, tiek kitose sferose, aptarėme, kaip galėtume siekti permainų.

Jeigu susidomėjote, galite peržiūrėti diskusijos vaizdinę medžiagą čia. O jei feminizmo tema jums nėra svetima ir norėtumėte padiskutuoti šia tema daugiau, skaitykite Naomi Wolf knygą „Myth of Beauty“ ir užsukite į sekantį knygų klubą, kuris vyks vasario 14 d.

unnamed

Asociacija LGL įgyvendina  10 mėnesių projektą „Matomumo ir lygybės link“ (“Heading Towards Visibility and Equality”), remiamą Erasmus+ programos EST (Europos savanoriška tarnyba).