Didžiausias homofobas siunčiamas į Strasbūrą atstovauti Lietuvą Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje

Sausio 15 d. Lietuvos Respublikos Seimo valdyba priėmė sprendimą dėl Seimo narių delegacijos komandiravimo į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją. Europos Taryba yra viena pagrindinių organizacijų, ginančių žmogaus teises 47 valstybėse. Nariais į Europos Tarybos Parlamentinę Asamblėją išrinkti delegacijos pirmininkė Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininkė Birutė Vėsaitė, Seimo nariai Petras Gražulis, Gediminas Jakavonis, Algis Kašėta ir Emanuelis Zingeris. Asamblėja prasideda sausio 27 d. Strasbūre, Prancūzijoje.

Vienas delegacijos narių Petras Gražulis yra vienas žinomiausių žmonių, kovojančių prieš LGBT teises Lietuvoje. 2010 ir 2013 metais jis buvo vienas pagrindinių asmenų, siekiančių užkirsti kelią Baltic Pride eitynėms už lygybę Vilniuje. Taip pat Seime jis parengė daug įstatyminių pataisų, siekiančių apriboti LGBT asmenų teises. Pavyzdžiui, šį antradienį buvo svarstoma Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisa, kuria siekiama įtvirtinti atsakomybę už šeimos viešą niekinimą kalbomis, plakatais ar kokiais nors veiksmais. Šis pasiūlymas jau Seime svarstytas du kartus bei buvo patvirtintas dviejų komitetų.

Gražulis yra pasirašęs deklaraciją, kurioje pasižadėjo ginti Europos Tarybos principus ir tikslus, įskaitant susirinkimų ir saviraiškos laisvę. Gražulis Delfi yra komentavęs apie savo ateities darbą Europos Taryboje: „jeigu ten kažkas bijo žodį pasakyti, apginti tradicines vertybes, tai tai darysiu aš, kuris nebijos pasakyti aiškiai, tiesiai ir šviesiai“. Taip pat jis teigė, jog angliškai „kažkiek kalba, kažkiek supranta“.

Taigi, rodos, Gražulis gali puikiai suderinti prieštaraujančias veiklas: vieną savaitę siūlyti diskriminuojančias įstatymų pataisas Lietuvoje, o kitą savaitę dalyvauti Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje, ginančioje žmogaus teises.

Pranešimas parengtas pagal Delfi, Ironcloset ir LGL informaciją.