Dėl homofobiško komentaro palikti partijos valdybą priversta Latvijos parlamentarė

Gruodžio 2 dieną Latvijos parlamento ir valdančiosios „Vienybės“ partijos narė Inga Priede pasitraukė iš partijos valdybos dėl homofobiško komentaro, kurį parašė socialiniame tinkle, praneša „The Baltic Times“. Gruodžio 1 dieną asmeninėje „Twitter“ paskyroje politikė pareiškė, jog vykdydami homoseksualių asmenų genocidą naciai pasielgė teisingai.

Twitter„Ačiū Dievui! Savo laiku juos iššaudė. Taip pasitarnavo demografijai“, – paskelbė I. Priede ir sulaukė pasipiktinusių komentarų lavinos bei viešo partijos kolegų pasmerkimo.

Kitą dieną I. Priede atsiprašė tų, kurie „klaidingai interpretavo jos pareiškimus“ ir atsistatydino iš partijos valdybos narės pareigų. Parlamentarė teigė savo žinute nesiekusi įžeisti ir paragino žmones „laikytis krikščioniškųjų vertybių.“

„Vienybės“ partijos lyderė Solvita Āboltiņa pabrėžė, kad I. Priede pareiškimai buvo „nepriimtini“ ir neatspindėjo partijos nuomonės.

Latvijos socialinės gerovės ministrė Ilze Viņķele teigė, kad politikės komentaras gali būti traktuojamas kaip baudžiamasis nusikaltimas.

Viešų diskusijų LGBT* teisių klausimais kaimyninėje šalyje padaugėjo po to, kai spalio 6 dieną viešai atsiskleidė Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius. Netrukus esąs homoseksualus paskelbė Jungtinės Karalystės laikinasis reikalų patikėtinis Rygoje Ianas Frew.

Latvijos užsienio reikalų ministro pareiškimas sulaukė atgarsio ir Lietuvoje. Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės teigimu, „visuomenei būtų aiškiau, jei politikai vos pradėję karjerą viešai deklaruotų savo lytinę orientaciją“. Asociacijos LGL valdybos pirmininkas Vladimiras Simonko „Lietuvos Ryto“ televizijos eteryje lapkričio 12 dieną su ironija svarstė, kaip politikai turėtų tai padaryti techniškai.