„Call it Hate“ projekto dalyvių mokymai Sofijoje

Š.m. rugsėjo 18 – 19 dienomis Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL projektų vadovas Ignas Rėkašius dalyvavo projekto „Call It Hate: didinant sąmoningumą apie prieš LGBT* asmenis nukreiptus neapykantos nusikaltimus“ mokymuose, kurių metu projekto dalyviai buvo supažindinti su socialiai atsakingų kampanijų vykdymu, jų strateginėmis subtilybėmis.

Projekto „Call It Hate“ dviejų dienų mokymai vyko Bulgarijos sostinėje Sofijoje, naujai įsikūrusiame LGBTI+ bendruomenės centre Rainbow Hub. Juos vedė Laura Piazza – skėtinės LGBT organizacijos Europoje ILGA-Europe vyresnioji kampanijų ir programų koordinatorė.

Mokymų metu projekto dalyviai turėjo galimybę pasidalinti savo organizacijų patirtimi vykdant socialines LGBT teisių kampanijas bei analizuoti jų efektyvumą. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas socialinių kampanijų žinutės įrėminimui (ang. framing) bei tikslinės auditorijos paieškoms. Tam, kad socialinės kampanijos, kurias projekto „Call It Hate“ partneriai pradės vykdyti 2019 m. pradžioje, būtų efektyvios, tikslingos ir nesukeltų antrinės viktimizacijos, mokymų dalyviai taip pat buvo supažindinti su kampanijos žinutės testavimo būdais.

Projektu siekiama stiprinti asociacijos LGL pastangas kovojant su nepageidaujamu prieš LGBT asmenis nukreiptų neapykantos nusikaltimų ir neapykantos kalbos atvejų reiškiniu ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Projekte numatytos socialinės kampanijos skatins teisėsaugos pareigūnų atskaitingumą ir jautrumą prieš LGBT asmenis nukreiptų neapykantos nusikaltimų atžvilgiu bei įgalins LGBT asmenis ar jų artimuosius, patiriančius galimus neapykantos nusikaltimus, pranešti apie nusikalstamą veiką. Socialinės kampanijos bus vykdomos Lietuvoje, Lenkijoje, Bulgarijoje, Airijoje, Slovėnijoje, Italijoje, Belgijoje, Jungtinėje Karalystėje, Kroatijoje ir Vengrijoje 2018 m. pavasarį.

image

Projektą „Call It Hate“ finansuoja Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietybės programa. Projektas bus įgyvendinimas nuo 2018 m. sausio mėnesio iki 2019 metų gruodžio mėnesio. Projekto sutarties Nr. JUST-REC-DISC-AG-2016-04-764731.