Brazilijoje kas 25 valandas nužudomas vienas LGBT* žmogus

LGBT* asmenų žmogaus teisių organizacijos „Gay Group of Bahlia“ kiekvienais metais atliekamo tyrimo duomenimis, per paskutiniuosius 12 mėnesių Brazilijoje dėl homofobijos, bifobijos ar transfobijos buvo nužudyti 343 LGBT* bendruomenės atstovai, t. y. vidutiniškai 1 žmogus kas 25 valandas.

2016 metais Brazilijoje dėl seksualinės orientacijos ir (ar) lytinės tapatybės buvo nužudyti 173 gėjai, 144 translyčiai asmenys, 10 lesbiečių, keturi biseksualūs asmenys ir 12 heteroseksualių asmenų, kurie artimai bendravo ar buvo susiję su LGBT* bendruomenės atstovais.

Beveik pusė aukų buvo nužudytos nepažįstamų žmonių, klientų (jei auka buvo sekso darbuotojas), ar vienos nakties santykių metu.

Organizacija „Gay Group of Bahlia“ į šiuos duomenis įtraukė ir savižudybių, kurios įvyko dėl patirtos diskriminacijos, atvejus.

Šie tyrimo duomenys nebus įtraukti į oficialią nusikaltimų statistiką, nes Brazilija nefiksuoja nusikaltimų prieš LGBT* bendruomenės atstovus, jei nusikaltimas įvykdytas dėl žmogaus tapatybės.

Luiz Mott, kuris atliko tyrimą sakė, kad ,,šie nerimą keliantys skaičiai yra ledkalnio, sudaryto iš smurto ir kraujo, viršūnė“

,,Kadangi nėra jokios valstybinės neapykantos nusikaltimų statistikos, jiems neskiriama daug dėmesio, nes mūsų duomenys remiasi tik naujienomis, publikuotomis žiniasklaidoje, internete, ar asmenine informacija,“ – tikino tyrimo autorius Luiz Mott.

Tyrimas, atliekamas jau 37-erius metus, rodo, kad nusikaltimų skaičius prieš LGBT* bendruomenės atstovus vis didėja.