Baracko Obamos metinė kalba: žengti dideli simboliniai žingsniai link LGBT* teisių užtikrinimo

JAV prezidentas Barackas Obama Kongrese pasakė šeštąją savo metinę kalbą, kurią apžvalgininkai giria kaip stiprią ir pergalingą. Per savo kalbą B.Obama – kaip nė vienas kitas JAV prezidentas – tvirtai parėmė santuokos lygybę, pavadindamas ją pilietine teise, praneša portalas 15min.lt.

„Mačiau, kaip tos pačios lyties asmenų santuoka iš klausimo, kuris anksčiau mus skyrė, virto laisvės istorija visoje šalyje. Ši pilietinė teisė dabar galioja valstijose, kurias 7 iš 10 amerikiečių vadina namais“, – sakė JAV vadovas.

Tai parodo, kokį ilgą kelią nuėjo B.Obama. Per rinkimų kampaniją 2008 metais, jis pareiškė prieštaraujantis tos pačios lyties asmenų santuokai sakydamas, kad ji yra tarp vyro ir moters, ir kad jis neremia gėjų santuokos. Tačiau 2012 m. jis atskleidė remiantis tos pačios lyties asmenų teisę tuoktis.

B. Obama savo kalboje taip pat žengė dar vieną didelį žingsnį – pirmą kartą metinėje kalboje JAV prezidentas pavartojo žodžius „biseksualus“ ir „translytis“. „Todėl mes giname žodžio laisvę, giname politinius kalinius, smerkiame moterų, religinių mažumų, lesbiečių, gėjų, biseksualų ir translyčių persekiojimą. Mes tai darome ne vien tik dėl to, kad tai yra teisinga daryti, o dėl to, kad taip mes būsime saugesni“, – pareiškė jis.