“Baltic Pride 2013” dokumentinio filmo premjera Vilniaus LGBT* festivalyje „Kreivės“

Rugpjūčio 23 d. kino teatre “Skalvija” įvyko “Baltic Pride 2013” dokumentinio filmo premjera, kurioje prisimintas LGBT* asmenų bei jų teisių gynėjų ryžtas, pastangos ir džiaugsmas drauge susibūrus po žmogaus teisių vėliava. Gausi Vilniaus LGBT* festivalio „Kreivės“ publika palydėjo filmą audringais plojimais.

Po dokumentinio filmo peržiūros “Baltic Pride 2013” organizatoriai dalinosi patirtomis emocijomis ir su žmogaus teisių ekspertais diskutavo apie būsimų eitynių perspektyvas. Šventė persikėlė į kino centro kavinę, kur premjeros svečiai aptarė įspūdžius po filmo ir buvo kviečiami pasirašyti asociacijos LGL peticiją “KEISK,” remiančią LGBT* žmonių teisių užtikrinimą ir įtvirtinimą Lietuvoje.

“Baltic Pride 2013” reklaminius vaizdo klipus nufilmavę ir su LGBT* asmenimis bei žmogaus teisių aktyvistais Lietuvoje susipažinę prancūzų menininkai ėmėsi iniciatyvos užfiksuoti vieną reikšmingiausių pergalių žmogaus teisių srityje Lietuvoje ir jos užkulisius. N. Sibille ir F. Message’as užfiksavo sunkų triūsą, užsispyrimą, pakylėtą atmosferą ir bendruomeniškumo jausmą, vienijusį festivalio renginių bei eitynių „Už lygybę!”organizatorius bei dalyvius.

2013 m. liepos 27 dieną Vilniaus Gedimino prospekte vykusiose antrosiose lesbiečių, gėjų, biseksualių ir translyčių (LGBT) asmenų bei jų bičiulių eitynėse „Už lygybę!“ dalyvavo per 1000 žmonių. Eitynės „Už lygybę!” parodė, kad tolerantiški ir sąmoningi žmonės – skaitlinga mūsų visuomenės socialinė grupė, kuri gali drąsiai išeiti į gatves ir garsiai bei spalvingai pareikalauti lygybės.


Nuotraukų autorius Augustas Didžgalvis.