Australijos ambasadoriaus Prancūzijoje partneriui – rekomendacija „palaukti automobilyje“

Š. m. balandžio 25 – Anzako dieną, kuria pagerbiamas Pirmojo pasaulinio karo metu tarnavusių Australijos bei Naujosios Zelandijos karininkų atminimas, šalies ministras pirmininkas Tonny’is Ebbottas viešėjo Prancūzijoje. Paryžiaus „Le Bourget“ oro uoste šalies vyriausybės vadovą pasitiko buvęs Australijos diplomatinis atstovas Lietuvoje ir dabartinis šalies ambasadorius Prancūzijoje Stephenas Brady’is, kurio gyvenimo partneriui T. Abbotto komanda rekomendavo susitikimo metu „palaukti automobilyje“. Iš karto po incidento diplomatas pateikė atsistatydinimo prašymą, tačiau jis nebuvo priimtas.

Į susitikimą su Australijos ministru pirmininku šalies diplomatinis atstovas Prancūzijoje atvyko su gyvenimo partneriu Peteriu Stephensu. Australijos vyriausybės atstovų teigimu, T. Ebbottas Paryžiuje viešėjo be žmonos, todėl ir S. Brady’is į neoficialų susitikimą nedideliame oro uoste privalėjo atvykti vienas. Australijos ministro pirmininko komanda šalies ambasadoriui pateikė neargumentuotą rekomendaciją partnerio „paprašyti palaukti automobilyje“, tačiau S. Brady’is tai padaryti atsisakė. Informacija apie incidentą netrukus buvo linksniuojama daugelio Australijos diplomatų.

T. Ebbotto atstovas spaudai įvykio neneigė, tačiau aiškino, jog Australijos ambasadoriaus Prancūzijoje partneriui likti automobilyje pasiūlyta ne iš homofobiškų paskatų. „Ministras pirmininkas džiaugėsi galimybe praėjusį mėnesį Paryžiuje susitikti su ambasadoriumi S. Brady ir jo partneriu,“ – tikino T. Ebbotto atstovas. „Ministras pirmininkas puikiai pažįsta ambasadorių ir, neabejoju, jau buvo susitikęs su jo partneriu anksčiau,“ – antrino vyriausybės vadovo asistentas Joshas Frydenbergas.

Vis dėlto, politinės opozicijos lyderis Billas Shortenas paragino patį Australijos ministrą pirmininką pateikti viešą pareiškimą dėl susidariusios situacijos. „Australai nusipelno T. Ebbotto pasiaiškimo ir, jei šis įvykis ne iš piršto laužtas, S. Brady’is bei jo partneris, su kuriuo jis praleido 32-ejus bendro gyvenimo metus, privalo sulaukti oficialaus ministro pirmininko atsiprašymo,“ – pabrėžė politikas.