Australai nusivylę Vyriausybės delsimu įteisinti santuokos lygybę

Australijoje atliktos apklausos rodo augantį visuomenės nepasitenkinimą politine sistema po to, kai didžiosioms partijoms nepavyko susitarti dėl tolimesnių žingsnių dėl santuokos lygybės įteisinimo šalyje.

Australijos Ministras Pirmininkas Malcolm Turnbull, vadovaujantis dešiniųjų koalicijai, mėgino išvengti susiskaldymo savo vadovaujamoje Vyriausybėje dėl tos pačios lyties asmenų santuokos įteisinimo patikėdamas sprendimą šiuo klausimu šalies gyventojams.

Vis dėlto opozicijoje esanti Leiboristų partija kartu su Žaliaisiais ir kitomis mažesnėmis partijomis Senate nubalsavo prieš pateiktą pasiūlymą, teigdami, jog šis klausimas turėtų būti sprendžiamas paties Parlamento, o referendumas būtų brangiai atsiėjęs ir turėjęs neigiamą poveikį visuomenės požiūriui į LGBT* asmenis.

Vyriausybei ir opozicijai nepavykus susitarti dėl tolimesnio šio klausimo sprendimo, baiminamasi, kad lygios teisės į santuoką Australijoje netaps realybe tol, kol nebus pasiektas bendras susitarimas tarp partijų.

Visuomenės apklausos rodo, jog Australijos gyventojų parama santuokos lygybei ir nusivylimas esama politine sistema pasiekė naujas aukštumas.

Remiantis Australijos rinkimine apklausa, kurią atliko Australijos nacionalinis universitetas, lygias teises į santuoką remia 70 proc. šalies gyventojų.

Kita vertus, nepasitenkinimas demokratija pasiekė aukščiausią lygį nuo aštuntojo dešimtmečio ir siekia 40 proc.

Už santuokos lygybę kovojančios organizacijos „Just.equal“ atstovas Iva Hinton-Teog teigė, kad „Vyriausybė turi puikią progą atstatyti pasitikėjimą politine sistema“, leisdama Parlamente įvykti laisvam balsavimui dėl lygių teisių į santuoką.

„Australai labai nori, kad Vyriausybė parodytų iniciatyvą šiuo klausimu ir neatidėliotų būtinos reformos“, – teigė „Just.equal“ atstovas.