Nepaisant pasipriešinimo LGBT* bendruomenės eitynės Juodkalnijos sostinėje apsiėjo be incidentų

2016 m. gruodžio 17 dieną Juodkalnijos sostinėje Podgoricoje įvyko LGBT* bendruomenės ir ją palaikančių žmonių eitynės, kuriose dalyvavo šimtai aktyvistų, nešusių plakatus su užrašais „Toks gimiau“ ir „Lygybė visiems“.

Šioje Balkanų valstybėje dominuoja konservatyvios pažiūros LGBT* bendruomenės atžvilgiu. Pavyzdžiui, 71 proc. naujos apklausos dalyvių tikino esantys įsitikinę, jog „homoseksualumas yra liga“, 58 proc. teigė, jog homoseksualumas yra „labai pavojingas visuomenei“.

Siekiant apsaugoti eitynių dalyvius nuo galimų konservatyvių ekstremistų išpuolių buvo sutelktos didelės policijos pareigūnų pajėgos.

Eitynių organizatorius Danijelis Kalezicas ragino LGBT asmenis aktyviai kovoti už lygybę. „Daugelis LGBT* asmenų vis dar yra priversti gyventi baimėje be draugų, kolegų ir mylimųjų paramos ir slėpti savo tapatybę. Daugelis mūsų jaučia palaikymo trūkumą tose srityse, kur mes jo labiausiai stinga“, – teigė eitynių organizatorius.

LGBT* bendruomenės eitynėse Podgoricoje dalyvavo diplomatai iš Jungtinės Karalystės, JAV ir Europos Sąjungos valstybių. Europos Sąjungos ambasadorius Juodkalnijoje socialiniame tinkle „Twitter“ rašė, jog „svarbu gerbti ir ginti visų žmonių teises“.

Tai – jau ketvirtosios Podgoricoje įvykusios eitynės, tačiau pirmosios, apsiėjusios be opozicijos atstovų išpuolių.