Asociacija LGL išreiškė solidarumą kovos už išraiškos ir žodžio laisvę aukoms

Po tragiškų sausio 7-osios įvykių Paryžiuje socialiniuose tinkluose pasipylė solidarumo ir paramos išraiškos ginkluotų užpuolikų ataką patyrusiam prancūzų savaitraščiui „Charlie Hebdo“, spausdinančiam nekonformistines karikatūras, pranešimus bei satyrinius anekdotus. Prieš religinį ekstremizmą nusiteikęs laikraštis be kompromisų apžvelgia aktualiausias pasaulio naujienas. Brutalaus nusikaltimo autoriai įsiveržė į redakciją ir atėmė dvylikos nekaltų žmonių gyvybes, tarp jų ir kovos už žodžio laisvę aukomis tapusių žurnalo kūrėjų Stephane’o Charbonnier ir Jeano Cabuto.

Nors jų kova už išraiškos laisvę tragiškai baigėsi, tai – ne pralaimėjimas, o paskatinimas tiems, kurie tiki žodžio ir spaudos laisve, tęsti kovą žuvusiųjų vardan. Laisvės ir lygybės siekianti asociacija LGL prisijungia prie 22 prancūzų ir viso pasaulio įvairovę ir lygybę ginančių organizacijų vienijančios „Fédération Total Respect“ pareiškimo. Netrukus po kruvino išpuolio pasirodžiusiame spaudos pranešime federacija aktyviai pasisakė prieš neapykantos nusikaltimus bet kokiais pagrindais, islamofobijos, rasizmo ir homofobijos apraiškas bei išpuolius prieš žodžio laisvę. Žodžiais Je suis Charlie (liet. esu Charlie) asociacija LGL išreiškia solidarumą kovos už išraiškos laisvę aukoms. 2015 m. sausio 8 dieną asociacija LGL taip pat išsiuntė užuojautos laišką Prancūzijos Respublikos nepaprastajai ir įgaliotojai ambasadorei J.E. poniai Maryse Berniau.

Jean Cabut, geriau žinomas slapyvardžiu Cabu, buvo pagrindinių komiksų serijos, vaizduojančios šiuolaikinę visuomenę, herojų Grand Duduche ir Beauf, autorius. Grand Duduche, tingus ir nepagarbus aukštosios mokyklos studentas, laikui bėgant tampa vis atsparesnis vyraujančiam kapitalistiniam požiūriui. Tai – pačio Cabu, tikėjusio ir gyvenusio išraiškos laisve, autoportretas. Beauf, priešingai, – suteiktos stereotipais besivadovaujančio vulgaraus arogantiško homofobo ir mizoginisto savybės. Taigi Cabu pasitelkė pieštuką meistriškai kurdamas paradoksalias prieštaras visuomenėje atliepiančias karikatūras.