Asociacija LGL ragina Seimo socialdemokratų frakciją nepritarti LGBT asmenų teises varžančioms pataisoms

Nacionalinė LGBT (lesbiečių, gėjų, biseksualų ir transseksualų) teisių asociacija LGL ragina Seimo socialdemokratų frakciją nepritarti šią savaitę svarstomoms dviems įstatymų pataisoms, kurios savo dvasia niekuo nesiskiria nuo Rusijoje galiojančių bei žmogaus teises pažeidžiančių vadinamųjų „homoseksualumo propagandos“ ribojimų.

Seimas šią savaitę toliau svarstys prieštaringai vertinamą Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisą, kuria siekiama įtvirtinti atsakomybę už šeimos viešą niekinimą kalbomis, plakatais ar kokias nors veiksmais.

LGL atkreipia dėmesį, kad šia Rusijos stiliaus pataisa bus apribotos konstitucinės LGBT žmonių teisės į saviraišką bei susirinkimų laisvę.

LGL mano, kad Vyriausybės programoje deklaruojamiems lygių galimybių ir nediskriminavimo principams prieštarauja ir ketvirtadienį siūloma svarstyti LR Konstitucijos 38 straipsnio pataisa. Šeimų formų įvairovė – tai ne tik Europos, bet ir Lietuvos gyvenimo realybė. Asociacija primena, kad šiuo metu jau aktyviai ribojama informacija apie šeimų įvairovės formas nepilnamečiams ir LGBT bendruomenė dažnai susiduria su  diskriminacinės cenzūros apraiškomis norėdama objektyviai informuoti visuomenę apie LGBT grupės socialines problemas.

LGL ragina Socialdemokratų frakciją artėjant rinkimams į Europos Parlamentą išreikšti palaikymą pagrindinėms žmogaus teisėms ir nepritarti LGBT asmenų socialinės grupės diskriminacijai siūlomomis homofobinėmis pataisomis.

Asociacijos LGL pirmininko Vladimiro Simonko nuomone, socialdemokratų ir kitų frakcijų balsavimo rezultatai turės tiesioginės įtakos LGBT bendruomenės narių apsisprendimui už kokias  politines partijas balsuoti per EP rinkimus.

Taip pat skaityti 15min.lt, dienosnaujienos.lt