Asociacija LGL kviečia į diskusiją: LGBT* jaunuolių patiriamos patyčios – nematomos?

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL kviečia į viešą renginį „Nematomų LGBT* jaunuolių patyčių kaina“, kuris vyks š. m. kovo 10 dieną 17-19 val. viešbutyje „Neringa”.

2014 metų spalį asociacijos LGL organizuota tarptautinė konferencija „Homofobinės ir transfobinės patyčios: iššūkiai ir efektyvus atsakas“ paskatino plačiau tyrinėti LGBT* jaunuolių patiriamų patyčių temą. Psichologijos magistrė Kamila Gasinska atliko tyrimą, kurio metu pusantro šimto LGBT* mokinių prakalbo apie Lietuvos mokyklose patirtas homofobines ir bifobines patyčias. Tyrime taip pat dalyvavo ir mokytojai, atskleidę, ką mano apie šią patyčių formą.

Tyrimo rezultatai šokiruojantys – homo/bi/-fobinės patyčios Lietuvos mokyklose klesti, tačiau mokytojai teigia jų visiškai nematantys ir, neretai, dėl šių patyčių kaltina pačius jaunuolius. Šį tyrimą asociacija LGL š. m. balandžio mėnesį atskiru leidiniu išleis lietuvių ir anglų kalbomis, o renginio metu K. Gasinska pristatys jo rezultatus.

Viena svarbiausių organizacijų, kurios dirba kovos su patyčiomis srityje yra „Jaunimo linija“. Ilgametė organizacijos patirtis yra vertinga pilietinei visuomenei bei nevyriausybinėms organizacijoms. Supratę, jog psichologinė pagalba LGBT* jaunimui yra savita ir reikalauja specialaus pasiruošimo, Pauliaus Skruibio vadovaujamos „Jaunimo linijos“ savanoriai organizacijoje įkūrė LGBT* paramos grupę.

Renginio metu P. Skruibis pristatys organizacijos veiklą, situacijų ir skambučių pobūdį bei specifiką, ir galimybes prisijungti prie „Jaunimo linijos“ veiklos. Po pranešimų renginio dalyviai kviečiami diskutuoti su pranešėjais bei „Jaunimo linijos“ savanoriu.

eea_grants_320Renginys organizuojamas pagal Europos Ekonominės Erdvės finansinio mechanizmo NVO Programos Lietuvoje remiamą projektą „Link praktinio LGBT* teisių įgyvendinimo Lietuvoje“.