Ar tiesa, kad iki S. Smitho nė vienas gėjus nėra gavęs „Oskaro“?

Po š. m. vasario 28 dieną Los Andžele (JAV) įvykusios 88 -tos „Oskarų“ teikimo ceremonijos, kurios metu Leonardo Dicaprio gavo savo pirmąjį „Oskarą“, diskusijos kilo ir dėl kito, savo šlovės viršunėje esančio, vyro. Tai britų daininkas Samas Smithas, kuris gavęs prestižinį apdovanojimą, už geriausią dainą, rėžė kalbą, skirtą LGBT* asmenų žmogaus teisėms.

Užsienio žiniasklaida žaibo greičiu prisiminė talentingąjį, „Žiedų valdovo“ filmuose triumfavusį aktorių Ianą McKelleną. Jo teigimu, iki šiol dar nei vienas, atvirai prisipažįstantis esantis homoseksualiu, aktorius nėra laimėjęs „Oskaro“ už savo vaidybą. Iano nuomone, homofobija tarp balsuojančiųjų yra tokia pat didelė problema kaip ir rasizmas. Vyras dar prieš įvykstant ceremonijai viešai iškėlė opų klausimą: „Kodėl nei vienas homoseksualus vyras dar nelaimėjo „Oskaro“?“.

Taigi, ar Samas Smithas yra pirmasis atvirai apie savo seksualinę orientaciją kalbantis gėjus, laimėjęs šį apdovanojimą? Ne. 1995 metais Oskarą, už geriausią dainą, filmui „Liūtas karalius“, laimėjo Elthonas Johnas, tačiau tiesa, kad per visą prestižinių apdovanojimų istoriją nė vienas gėjus nėra laimėjęs oskaro kaip geriausias metų aktorius. Ianas McKellenas savo savo interviu „The Guardian“, kuris pasirodė dar prieš Los Andžele vykusią ceremoniją, pabrėžė, kad tokie aktoriai, kaip Tomas Hanksas, Philipas Seymouras Hoffmanas, Seanas Pennas laimėjo oskarus, už tai, kad įkūnijo homoseksualius herojus, tačiau jam niekas nedavė apdovanojimo už tai, kad suvaidino heteroseksualų vyrą.

Samas Smithas, gavęs „Oskaro“, pasakė: „Šiąnakt aš stoviu čia didžiuodamasis, jog esu gėjus. Tikiuosi, kad vieną dieną galėsime stovėti drauge, kaip lygus su lygiu.“