Pasinaudojusi įstatymo spraga Australijoje susituokė vienalytė pora

Š. m. vasario 5 dieną Jungtinės Karalystės konsulate Australijoje savo artimųjų akivaizdoje susituokė Jamesas Hanley ir Danas Wakninas. Nors santuokos lygybė Australijoje dar neįteisinta, vienalytė pora pasinaudojo įstatymo spraga.

Kadangi J. Hanley šiuo metu turi dvigubą pilietybę – jis yra tiek Australijos, tiek Jungtinės Karalystės pilietis – partneriai galėjo susituokti Jungtinės Karalystės konsulate Sidnėjuje.

Jaunavedžiai po santuokos, kuri bus pripažįstama tik Jungtinėje Karalystėje, ceremonijos neslėpė džiaugsmo. „Tai buvo fantastiška – viskas atrodė tiesiog nerealu. Mums labai pasisekė, kad esu Jungtinės Karalystės pilietis. Daugelis vienalyčių porų Australijoje neturi galimybės susituokti,“ – pabrėžė J. Hanley.

Laiminga pora išreiškė viltį, jog netrukus tos pačios lyties asmenų santuoka bus įteisinta ir Australijoje. „Man kelia nuostabą, kad 2016 metais apie tai vis dar diskutuojama. Vis daugiau pasaulio valstybių įtvirtina santuokos lygybę, o visuomenė tampa vis atviresnė šiuo klausimu,“ – tikino J. Hanley.