Apklausa: 3 iš 4 LGB darbuotojų neužsimena apie savo seksualinę orientaciją darbe

Nauja Airijoje atlikta apklausa atskleidė, kad 3 iš 4 LGB darbuotojų jaučia būtinybę darbovietėje neužsiminti apie savo seksualinę orientaciją. Dubline įsikūrusi įdarbinimo agentūra „Graphite HRM“ apklausė 807 LGB darbuotojus. Apklausos duomenimis, 74 proc. respondentų slepia savo seksualinę orientaciją nuo vadovų ir kolegų, nes baiminasi, jog su jais bus elgiamasi nevienodai.

Airijoje atlikta apklausa taip pat parodė, kad 71 proc. darbuotojų savo darbo vietoje yra girdėję homofobiškų anekdotų ir neigiamų atsiliepimų apie homoseksualius asmenis. 66 proc. respondentų taip pat yra nurodė, kad panašią neapykantos kalbą LGBT* asmenų atžvilgiu jų darbdaviai nuleidžia negirdomis.

„Apmaudu, kad daugelis LGB darbuotojų jaučia būtinybę slėpti savo seksualinę orientaciją darbovietėje. Verslo sektorius turėtų skatinti įvairovę ir vertinti darbuotojus iš skirtingų socialinių grupių, kurie gali padėti praplėsti klientų ratą ir sustiprinti verslą. Kiekviena organizacija privalo vertinti įvairovę, nes ji leidžia verslui judėti į priekį,“ – apklausos rezultatus komentavo „Graphite HRM“ vadovas Alanas Price’as.

A. Price’as taip pat priminė, jog įstatymai saugo darbuotojus nuo diskriminacijos seksualinės orientacijos pagrindu. „Galbūt kolegoms panašūs juokeliai ir gali pasirodyti kaip nekalta pramoga, tačiau asmuo, kurį šios replikos liečia tiesiogiai, gali pasijusti įskaudintas ir netekti motyvacijos dirbti. Darbdaviai privalo žinoti, kad tokio elgesio skatinimas ar dangstymas turi įtakos verslo reputacijai ir gali baigtis darbuotojo skundu dėl patirtos diskriminacijos seksualinės orientacijos pagrindu,“ – pabrėžė įdarbinimo agentūros vadovas.

Naujausios „Eurobarometro“ apklausos duomenimis, 44 proc. lietuvių jaustųsi nepatenkinti, jei vienas iš bendradarbių būtų LGB asmuo (ES vidurkis 13 proc.). Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL primena, kad siekiant užtikrinti nediskriminavimo principo užtikrinimą darbo rinkoje būtina didinti darbuotojų ir darbdavių suvokimą apie lygias galimybes ir nediskriminavimo principą, įskaitant ir nediskriminavimą LGBT* asmenų atžvilgiu, bei įvairovės teikiamą naudą.