Airijos sveikatos apsaugos ministras ragina įteisinti santuokos lygybę

Š. m. kovo 10 dieną Airijos sveikatos apsaugos ministras Leo Varadkaras šalies Atstovų Rūmuose pasakė įkvepiančią kalbą ir paragino šalies įstatymų leidėjus bei visuomenę š. m. gegužės 22 dieną vyksiančio referendumo metu palaikyti tos pačios lyties asmenų santuokos įteisinimą. Savo kalboje L. Vardkaras citavo Airijos revoliucionerių Danielį O’Connell’į: „Savanaudiškumo dvasia yra didelė blogybė, viršenybės meilė yra blogio šaltinis. Laisvė, kurios aš laukiu, yra ta, kuri leis žmonijai pasijusti laiminga.“

„Buvo daugybė žmonių, kurie atsidūrė neteisingoje istorijos pusėje. Esame nelinkę keistis, todėl dažniausiai lengviau priimti dalykus tokius, kokie jie buvo iki šiol. Kam rizikuoti tuo, ką gali atnešti pokyčiai? Prieš penkiasdešimt metų mūsų šalyje moterys negalėjo eiti teisėjo pareigų, o susituokusios privalėjo atsistatydinti iš valstybės tarnybos. Šiandien tai atrodo neįtikėtina, tačiau daugybė gerbiamų asmenų tuomet neįžvelgė diskriminuojančių šios politikos aspektų ir atmetė priešininkų argumentus kaip pernelyg radikalius bei modernius,“ – sakė Airijos sveikatos apsaugos ministras.

„Tos pačios lyties asmenų santuokos įstatymo projektas suteikia Airijos įstatymų leidėjams galimybę padaryti tai, kas ilgainiui taps naudinga šalies visuomenei bei ateities kartoms. Tai – ne homoseksualių asmenų santuokos, o santuokos lygybės įstatymo projektas. Šio įstatymo priėmimas ne susilpnins stipriausią visuomenės instituciją, bet priešingai – ją sustiprins ir padarys prieinamą kiekvienam visuomenės nariui. Jis leis pažeidžiamoms visuomenės grupėms atsikratyti gėdos, izoliacijos ir pažeminimo jausmo, o mums visiems – būti tikrais, jog Airija yra šalis, kurioje visų piliečių teisės prieš įstatymą lygios“ – pabrėžė politikas.

„Vienalyčių porų santuokos įteisinimas leistų homoseksualiems asmenims pirmą kartą šalies istorijoje pasijusti lygiaverčiais Airijos piliečiais. Jokių išimčių, jokių sąlygų, vien lygybė. Ir tai ne dosnumo mažumai gestas, o daugumos lyderystė. Tai pripažinimas, jog dauguma neturi teisės įgyti pranašumą versdama pažeidžiamą visuomenės grupę jaustis prasčiau. Užtikrinę santuokos lygybę pripažinsime, jog tos pačios lyties asmenų santykiai yra lygiaverčiai priešingos lyties porų santykiams ir sustiprinsime visuomenę bei santuokos instituciją,“ – ragino Airijos sveikatos apsaugos ministras.