Airijoje startavo „Amnesty International“ socialinė kampanija „Balsuok Taip“

Š. m. kovo 22 dieną, likus lygiai dviem mėnesiams iki referendumo dėl vienalytės santuokos įteisinimo Airijoje, tarptautinė organizacija „Amnesty International“ pristatė socialinę kampaniją „Balsuok Taip“, kuria bus siekiama, jog santuokos lygybės šalininkai išreikštų savo paramą ir šalyje vyksiančio referendumo metu.

„Gegužės 22-oji įeis į Airijos istoriją. Tai diena, kai mes visi turėsime galimybę garsiai ir aiškiai pasakyti, jog visi mūsų šalies piliečiai yra lygūs. Referendumo dieną visi geriau suvoksime žmonių lygybės prasmę ir įvertinsime visuomenės įvairovės privalumus. Simboliška, jog šiandien stovime prie centrinės Airijos pašto būstinės, kurioje paskelbusieji mūsų Respubliką, šventai tikėjo, jog visi jos piliečiai turės lygias teises,“ – pabrėžė „Amnesty Ireland“ direktorius Colmas O’Gormanas.

Socialinės kampanijos „Balsuok Taip“ pristatymo renginyje dalyvavęs buvęs Airijos lygių galimybių ministras Patas Carey’is savo ruožtu paragino šalies senjorus palaikyti santuokos lygybę. „Mano kartos žmonės turi abejonių, tačiau įtikinti jie tampa bene didžiausiais aktyvistais. Airiai pratę, jog dėl jų balso būtų teiraujamasi, todėl reikia pasinaudoti kiekviena galimybe siekiant užmegzti tiesioginį žmogiškąjį kontaktą. Tikiu, jog po šio referendumo Airija taps dar šiltesne, svetingesne ir tolerantiškesne šalimi, tačiau negalime santuokos lygybės pergalės priimti kaip savaime suprantamo dalyko,“ – įsitikinęs politikas.

Per šalyje vyksiantį referendumą balsuoti už tos pačios lyties asmenų santuokos įteisinimą paragino ir šešiasdešimtmetis airis, pasidalinęs savo gyvenimo istorija su dienraščio „The Irish Independent“ skaitytojais. „Šis referendumas suteikė man galimybę pirmą kartą gyvenime pasidžiaugti mintimis apie santuoką. Galiu tik įsivaizduoti, kokį palengvėjimą daugelis homoseksualių žmonių patirtų, jei Airijos visuomenė pritartų jų teisei sudaryti santuoką. Nekyla abejonių, jog nors esu ne kartą patyręs nusivylimų ir jaučiuosi nesaugus, imčiau aktyviai ieškoti gyvenimo partnerio ir norėčiau susituokti“ – rašo vyras savo laiške.

„Nuo šios minties bematant susijaudinu. Mano asmeniniai praradimai šio referendumo kontekste tampa dar ryškesni. Būčiau tapęs puikiu tėvu. Nors tam jau per vėlu, viltis susituokti dabar – kaip niekad stipri. Kai Airijoje bus įteisinta santuokos lygybė, paslapčia nubrauksiu palengvėjimo, pripažinimo, priėmimo ir vilties ašarą. Galbūt net patirsiu, ką reiškia būti priimtam gimtojo miesto, iš kurio pabėgau vos sulaukęs pilnametystės, bendruomenės. Jūsų balsavimo biuletenyje sudėtos visos mano viltys, svajonės ir troškimai. Todėl prašau jūsų: elkites su jais atsargiai, nes jie – itin trapūs,“ – paragino skaitytojus airis.