A. Merkel įspėjo D. Trumpą dėl diskriminuojančios politikos

Vokietijos krikščionių demokratų partijos lyderė, kanclerė Angela Merkel pareiškime po Donaldo Trumpo pergalės JAV prezidento rinkimuose įspėjo būsimąjį JAV prezidentą dėl būtinybės gerbti laisvę nuo diskriminacijos.

Netrukus po D. Trumpo pergalės daugelis pasaulio politikos lyderių, anksčiau reiškusių kritišką požiūrį kandidato atžvilgiu, ėmė sveikinti naująjį JAV prezidentą. Savo pareiškime Vokietijos kanclerė A. Merkel įspėjo D. Trumpą dėl Amerikos ir Vokietijos santykių.

„Vokietiją ir JAV vienija demokratijos, laisvės ir įstatymo viršenybės idėjos bei pagarba žmogaus orumui, nepaisant jo kilmės, odos spalvos, religijos, lyties, seksualinės orientacijos ar politinių pažiūrų. Tikiuosi šių vertybių pagrindu bendradarbiauti su naujuoju JAV prezidentu,“ – tikino A. Merkel.

Vis dėlto pati A. Merkel neretai sulaukia kritikos dėl neįgyvendintų reformų siekiant visapusiškos LGBT* asmenų lygybės. Politikės vadovaujama valdančioji Vokietijos krikščionių demokratų partija dėl griežtų valdančiosios koalicijos susitarimų neremia santuokos lygybės.