4 iš 10 translyčių jaunuolių Indijoje patiria smurtą

Svačio sveikatos išteklių centro (Indija) atliktos apklausos duomenimis, keturi iš dešimties translyčių jaunuolių iki 18 metų Indijoje patiria seksualinį priekabiavimą. Apklausoje dalyvavo 2169 translyčiai jaunuoliai trijose Indijos valstijose.

Apklausoje dalyvavusių respondentų teigimu, su seksualiniu smurtu susiduriama vos sulaukus penkerių, o 11-15 metų amžiaus translyčiai jaunuoliai turi didžiausią riziką patirti seksualinį priekabiavimą ir smurtą.

44 proc. tyrimo respondentų pranešė apie 2811 seksualinio smurto atvejus. Tai reiškia, jog vienas tyrime dalyvavęs translytis jaunuolis iki pilnametystės patyrė vidutiniškai 3 su seksualiniu smurtu susijusius incidentus.

Tyrime dalyvavę translyčiai jaunuoliai dažniausiai pasakojo patyrę emocinį smurtą (1228 atvejai), fizinį smurtą (802 atvejai) ir seksualinį smurtą (781 atvejis).

Tyrimo autoriai taip pat analizavo Maharaštros, Tamilnado ir Karnatakos valstijose gyvenančių translyčių jaunuolių išsilavinimo bei socialinės padėties įtaką rizikai patirti smurtą.

Apklausa atskleidė, jog 30 proc. patyrusiųjų smurtą translyčių jaunuolių neįgijo jokio išsilavinimo. 30 proc. apklaustųjų gyveno vieni, nes dėl savo lytinės tapatybės buvo atstumti savo šeimos narių.