Naujame Hillary Clinton socialiniame vaizdo klipe – parama LGBT* žmogaus teisėms

Š. m. birželio 24 dieną visame pasaulyje šurmuliuojančių „Pride“ renginių proga Demokratų partijos kandidatė JAV prezidento rinkimuose Hillary Clinton pristatė naują socialinį vaizdo klipą, kuriuo išreiškė paramą LGBT* žmogaus teisėms. Kalbėdama tos pačios lyties asmenų santuokos ceremonijų fone politikė pabrėžė, jog tapusi JAV prezidente siektų visiško LGBT* asmenų teisių įtvirtinimo.

„Priklausydamas LGBT* bendruomenei visų pirma esi žmogumi. Štai kodėl LGBT* teisės yra žmogaus teisės. O žmogaus teisės yra LGBT* teisės,“ – pabrėžia H. Clinton tos pačios lyties asmenų meilę ir santuoką vaizduojančiame socialiniame vaizdo klipe. Buvusi JAV valstybės sekretorė ir pirmoji ledi taip pat pažymėjo, jog apribojimai, kurie neleido kiekvienam JAV piliečiui pilna apimtimi naudotis „laisve, visapusiško orumo pojūčiu ir lygiomis galimybėmis jau atitolo“.

Pirmąja JAV prezidento postą užėmusia politike moterimi siekianti tapti H. Clinton tikino savo reklaminiu vaizdo klipu siekusi pagerbti „visus tuos, kurie sunkiai dirbo, kad būtų įtvirtinta piliečių lygybė. „Naujus istorijos puslapius rašo tie vyrai ir moterys, kurie tiki, jog mes visi, – ne tik kai kurie iš mūsų – privalo turėti galimybę išnaudoti visą savo potencialą,“ – įsitikinusi H. Clinton.

Paramą tos pačios lyties asmenų santuokai H. Clinton išreiškė dar 2013 metais ir nuo to laiko vis aktyviau pasisako už visišką LGBT* teisių įtvirtinimą. 2014 metais politikė pelnė pasimatymų programėlės „Grindr“ vartotojų įvertinimą už paramą LGBT* bendruomenei.

2011 metais Jungtinių Tautų viršūnių susitikime Ženevoje politikė aktyviai ragino užtikrinti LGBT* asmenų teises visame pasaulyje. „Kai kurie žmonės yra linkę galvoti, kad priklausymas LGBT* bendruomenei yra išimtinai Vakarų reiškinys, o kituose regionuose gyvenantys žmonės turi pagrindo jį atmesti. Tikrovė priešinga, – homoseksualūs asmenys gimsta ir turi teisę priklausyti kiekvienos pasaulio valstybės visuomenei. Jie priklauso įvairioms amžiaus grupėms, yra įvairių rasių ir tikėjimų. Tai – gydytojai ir mokytojai, ūkininkai ir bankininkai, kariai ir atletai. Ir nesvarbu, ar mes juos pažįstame ir pripažįstame, jie yra mūsų artimieji, draugai ir kaimynai. Buvimas homoseksualiu nėra Vakarų išradimas, tai – žmogiškoji realybė,“ – pabrėžė H. Clinton.