Apie kampaniją

Gegužės 17-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė diena prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją (angl. akronimas „IDAHOT“). Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL šią reikšmingą dieną paminės jau ketvirtąjį kartą organizuojamu „Vaivorykštės dienų“ 2018 festivaliu. Renginių savaitės metu Jūsų lauks vaivorykštės spalvų perėjos atidarymas Vilniaus miesto širdyje, tradicine tapusi „vaivorykštės“ autobuso kelionė Vilniaus miesto gatvėmis, spektaklių ir filmų peržiūros, diskusijos, spaudos konferencija bei visuomenės informavimo kampanija Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Šių metų tarptautinis IDAHOT šūkis – „susivieniję solidarume“. Minint Tarptautinę dieną prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją visame pasaulyje bus siekiama atkreipti dėmesį į solidarumo su įvairiomis visuomenės grupės svarbą, kovojant su neigiamais prieš LGBT bendruomenės narius nukreiptais stereotipais. LGBT asmenys yra neatskiriama kiekvienos visuomenės dalis ir tik pažinę vienas kitą galėsime siekti bendrų mums visiems svarbių tikslų. Ketvirtasis „Vaivorykštės dienų“ 2018 festivalis vyksta tuo ypatingu metu, kai mūsų šalis – Lietuva – švenčia savo šimtmetį. Dėl šios priežasties norime kartu prisiminti, jog šiemet švenčiame ne tik šimtą metų Lietuvai, bet ir šimtą metų LGBT bendruomenei Lietuvoje.

„Vaivorykštės dienų“ 2018 festivalis iš dalies finansuojamas Europos Komisijos Teisių, lygybės ir pilietybės programos lėšomis. Už festivalio ir jo renginių turinį visapusiškai atsako festivalio organizatoriai. Festivalio metu pateikiama informacija nebūtinai sutampa su oficialia Europos Komisijos pozicija. „Vaivorykštės dienų“ 2018 festivalis iš dalies finansuojamas pagal projektą „#LGBT_LT: didinant sąmoningumą ir LGBT* bendruomenės matomumą Lietuvoje“ (angl. „#LGBT_LT: Raising Awareness through Visibility in Lithuania„) (sutarties Nr. JUST-REC-DISC-AG-2016-02-777243).

© Europos Sąjunga, 2018