Programa

Festivalio „Vaivorykštės dienos“ 2018 programa

GEGUŽĖS 15-29 D.: SOCIALINĖS REKLAMOS KAMPANIJA

SOCIALINĖS REKLAMOS KAMPANIJA

Kada: Gegužės 15-29 d.

Š. m. gegužės 15 dieną Vilniaus miesto viešosiose erdvėse pasirodys Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL organizuojamo festivalio „Vaivorykštės dienos“ 2018 socialinės reklamos plakatai, kuriais siekiama atkreipti dėmesį į LGBT* bendruomenės padėtį šimtmetį švenčiančioje Lietuvoje.

Socialinės reklamos plakatai su išskirtiniais LGBT* sąjūdžio Lietuvoje momentais primins, jog šiemet šimtą metų švenčia ne tik Lietuvos valstybė, bet ir LGBT* bendruomenė Lietuvoje. LGBT* žmonės visuomet buvo mūsų istorijos dalimi, o apie tai primena įvairiose mūsų šalies vietose suplevėsavusi vaivorykštės spalvų vėliava. Plakatuose užfiksuotos įvairios Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL veiklos akimirkos. Fotografijų autorius – fotografas Augustas Didžgalvis.

Socialinės reklamos plakatai Vilniaus miesto transporto laukimo paviljonus puoš iki gegužės 22 dienos. „Vaivorykštės dienų“ 2018 reklaminiai stendai Kaune ir Klaipėdoje bus eksponuojami gegužės 22-29 d.

Plakatai 1 1 intern

Kur: Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos viešojo transporto laukimo paviljonai

GEGUŽĖS 15 D.: LGBT* DISKUSIJA SU BALTIJOS-AMERIKOS FONDU

LGBT* DISKUSIJA SU BALTIJOS-AMERIKOS FONDU

Kada: Gegužės 15 d. (antradienis), 18:30 val.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, bendradarbiaudama su Baltijos-Amerikos laisvės fondu (angl. Baltic American Freedom Foundation (BAFF)„), kviečia buvusius ir esamus BAFF programų dalyvius bei koordinatorius į diskusiją-pokalbį apie LGBT asmenų žmogaus teisių apsaugą ne tik Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, bet ir Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Ne paslaptis, kad pasaulinis LGBT judėjimas prasidėjo dar 1969 m. Niujorko mieste kilusiais Stonewall“ pilietiniais neramumais. Kaip nuo to laiko pasikeitė LGBT asmenų teisinė ir socialinė padėtis Amerikoje ir ko iš šios istorijos galėtume pasimokyti spręsdami tolerancijos ir įvairovės klausimus Baltijos valstybėse?

Baltijos-Amerikos laisvės fondas kiekvienais metais kelioms dešimtis jaunuolių iš Baltijos valstybių suteikią unikalią progą metus laiko stažuotis Jungtinėse Amerikos Valstijose įsikūrusiose įmonėse bei organizacijose, tokiu būdu įgyjant naudingos profesinės patirties. Viena pagrindinių programos sąlygų – įgytas žinias grąžinti“ į Baltijos valstybes ir dvejus metus po stažuotės baigimo pritaikyti jas praktikoje Lietuvoje, Latvijoje ar Estijoje. 2014 metais BAFF programos teikiamomis galimybėmis pasinaudojo ir Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL Žmogaus teisių politikos koordinatorius Tomas Vytautas Raskevčius. Tomas dvylika mėnesių dirbo Niujorko Bruklino rajone veikiančiame LGBT bendruomenės centre (ang. Brooklyn Community Pride Center).

Ką pavyko išmokti ir kokios naudingos patirties buvo įgyta šios stažuotės metu? Ką ir kaip pavyko pritaikyti praktikoje sugrįžus į Lietuvą ir prisijungus prie nacionalinio LGBT judėjimo? Atsakymai į šiuos ir kitus klausimus – interaktyvios diskusijos apie žmogaus teises metu!

Renginį socialiniame tinkle FaceBook galima rasti čia.

Kur: LGBT* bendruomenės centras, Pylimo g. 21, Vilnius

GEGUŽĖS 16 D.: SPAUDOS KONFERENCIJA SEIME

Kada: Gegužės 16 d. (trečiadienis), 10:00 val.

LGBT* SPAUDOS KONFERENCIJA SEIME

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos Seimo nare Aušrine Armonaite, Tarptautinės dienos prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją (angliškas akronimas IDAHOT“) proga Lietuvos Respublikos Seime rengia spaudos konferenciją LGBT* žmogaus teisių situacija Lietuvoje: tarp draudimų kultūros“ ir progreso.

Spaudos konferencijos metu bus aptariamos šios temos: (a) Lietuvos pozicija kasmetiniame tarptautinės organizacijos ILGA-Europe rengiamame Vaivorykštės indekse“ (angl. Rainbow Index); (b)  Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL atlikto homofobinių patyčių Lietuvos mokyklose tyrimo rezultatai; (c) Vaivorykštės dienų“ 2018 festivalio programa ir planai artėjančiam Baltic Pride“ 2019 festivaliui Vilniuje.

Spaudos konferencijoje dalyvauja: (a) Aušrinė Armonaitė (LR Seimo narė), (b) Vladimir Simonko (Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL Vadovas), (c)  dr. Joseph G. Kosciw (JAV organizacijos GLSEN tyrimų ir strategijos vadovas), (d) Eglė Kuktoraitė (Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL Komunikacijos koordinatorė).

Aušrinė

Spaudos konferencija vyks lietuvių ir anglų kalbomis (sinchroninis vertimas). Patekimas į Seimą galimas tik su leidimais. Dėl leidimo galite kreiptis el. adresu tomas@gay.lt iki gegužės 11 d. (imtinai).

Kur: Seimas, Gedimino pr. 53, Vilnius

GEGUŽĖS 16 D.: „VAIVORYKŠTĖS“ PERĖJOS ATIDARYMAS IR „LGBT* BALSAI“ VILNIUJE

VAIVORYKŠTĖS SPALVŲ PERĖJOS ATIDARYMAS VILNIAUS MIESTO ŠIRDYJE

Kada: Gegužės 16 d. (trečiadienis), 18:30 val.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, pažymėdama Tarptautinę dieną prieš homofobiją, bifobiją ir transfobiją (angliškas akronimas IDAHOT“), planuoja vaivorykštės spalvomis apipavidalinti prie Pylimo g. 21 (Vilnius) esančią pėsčiųjų perėją. Ši pėsčiųjų perėja yra strategiškai reikšminga Vilniaus miesto LGBT bendruomenei, nes jungia LGBT bendruomenės centrą (Pylimo g. 21) ir LGBT bendruomenės narių susibūrimo vieta neoficialiai laikomą džiazo klubą „Paviljonas“ (Pylimo g. 21B). Vaivorykštės spalvų perėja LGBT bendruomenei reikšmingoje vietoje leis Vilniaus miesto gyventojams bei svečiams parodyti, jog Vilnius yra atviras ir LGBT bendruomenei draugiškas miestas.

Vaivorykštės spalvų perėjos „atidarymo“ renginys taps „Vaivorykštės dienų“ 2018 festivalio programos inauguravimo akcentu. Į šį renginį bus kviečiami Lietuvos Respublikos Seimo nariai, Vilniaus miesto savivaldybės atstovai, LGBT bendruomenės nariai, Vilniaus miesto gyventojai bei svečiai. Atidarymo renginio metu bus išskleista simbolinė 30 metrų ilgio vaivorykštės spalvų vėliava, simbolizuojanti vietinės LGBT bendruomenės solidarumą su valstybingumo šimtmetį švenčiančia Lietuvos visuomene.

Vaivorykštė

Kur: LGBT* bendruomenės centras, Pylimo g. 21, Vilnius

LGBT* BALSAI“ VILNIUJE

Paviljonas

Kada: Gegužės 16 d. (trečiadienis), 19:00 val.

Po simbolinio vaivorykštės“ perėjos atidarymo, Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL pakvies LGBT bendruomenės narius, mūsų draugus bei renginio dalyvius į bendruomeninį renginį LGBT* balsai“. Tai unikali proga ne tik pabūti drauge, bet ir padiskutuoti apie po LGBT skėčiu“ ir bendrumu egzistuojančius tapatybių skirtumus. Diskusijoje dalyvaus skirtingoms LGBT bendruomenės (sub)grupėms priklausantys žmonės – vaikinas gėjus, mergina lesbietė, biseksualus asmuo ir translytis asmuo. Kuo esame panašūs, o kuo esame skirtingi? Ar LGBT judėjimas Lietuvoje yra įtraukus ir atstovauja visų LGBT bendruomenės (sub)grupių interesams? Ar tai, kad visi priklausome LGBT skėčiui“, mums suteikia ypatingo bendruomeniškumo ir atsparumo, o galbūt esame tik individualizuoti visuomenės nariai, kuriuos mažai kas sieja tarpusavyje? Į šiuos ir kitus sudėtinus klausimus vakaro dalyviams padės atsakyti diskusijos šeimininkė“ Grytė Ruzgė, kuri į bendruomenei svarbius klausimus pažvelgs nauju kampu: ar barzdotas vyras su sijonu yra tinkamas personažas“ LGBT politiniams reikalavimas (iš)reikšti?

Vakaro diskusijos dalyviams – skaniausi Paviljono“ kokteiliai mieste. Vakarą užbaigsime akustiniu vienos naujai sužibusios Lietuvos popscenos žvaigždutės“ pasirodymu, kuri, panašu, neturi, ko slėpti, ir priklauso mūsų LGBT bendruomenei. Bus įdomu!

Renginį socialiniame tinkle FaceBook galima rasti čia.

Kur: Jazo klubas Paviljonas, Pylimo g. 21B, Vilnius

GEGUŽĖS 18 D.: „VAIVORYKŠTĖS DIENŲ“ 2018 VAKARĖLIS

„VAIVORYKŠTĖS DIENŲ“ 2018 VAKARĖLIS KUBE „SOHO“

Kada: Gegužės 18 d. (penktadienis), 22:00 val.

Kulkidz

Tomas, Dovilė ir Katkus – performeriai, vakarėlių ekspertai, rokenrolo dievai, mėgstantys šokiruoti ir stebinti gimtąją žemę – jie „house.of.kulkidz“. Save vadinantys pirmaisiais „klubkids’ais“ Lietuvoje ir ši trijulė jau gegužės 18 dieną sugrįžta į vieną ryškiausių sostinės naktinių klubų SOHO!

„Club Kids“ gimė ne tik tam, kad pašieptų visuomenės ydas ar nusistovėjusius stereotipus, bet kartu ir suteiktų galimybę visiems „Queer“ realizuot savo unikalius talentus – būti tuo, kuo šį vakarą norisi būti, tad būtent tai šį vakarą ir padarykime – Don’t dream it, be it!

Vakaras dedikuotas visoms išskirtinėms asmenybėms, kurios turi ką pasakyt, ne tik žodžiais, bet ir stiliumi ar gyvenimo būdu. House of Kulkidz pasirodymą apšildys ir vakarėlio nuotaika šį vakarą rūpinsis DJ Gyvatnešis, tad muzikos bus daug ir nebūtinai tos, kurią groja tavo radijo imtuvas.

Muzika:

SOHO LIVE – House of Kulkidz

» DJ Gyvatnešis
» mash-ups / gay-pop / oldies
____________________________

Daugiau informacijos – www.sohoclub.lt | info@sohoclub.lt
* po 04:00 – NEMOKAMAI Durys – 22:00 | Face Control

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

Įėjimo kaina / Entrance Fee:

22:00-01:00 3 €
01:00-04:00 5 €
04:00-07:00 Free

Kur: LGBT* bendruomenės klubas „SOHO“ (Švitrigailos g. 7, Vilnius)

GEGUŽĖS 19 D.: „VAIVORYKŠTĖS AUTOBUSAS“: SEIMAS, VYRIAUSYBĖ, KATEDRA, PREZIDENTŪRA

„VAIVORYKŠTĖS AUTOBUSAS“: APLANKYKIME PAGRINDINES LIETUVOS VALDŽIOS INSTITUCIJAS!

Kada: Gegužės 19 d. (šeštadienis), 12:00 val.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, norėdama atkreipti dėmesį į teisinius, socialinius ir kultūrinius iššūkius, su kuriais susiduria LGBT asmenys Lietuvoje, kviečia išskleisti 30 metrų ilgio vaivorykštės spalvų vėliavą prie pagrindinių keturių Lietuvos Respublikos valdžios institucijų – Seimo, Vyriausybės, Prezidentūros ir Katedros. Tikimės, kad ši akcija paragins Lietuvos Respublikos įstatymų leidėjus ir politikos formuotojus imtis ryžtingų žingsnių, kad šimtmetį švenčiančioje Lietuvoje gyventi gera būtų visiems, o LGBT žmonės galėtų prisidėti prie mūsų valstybės klestėjimo ir saugumo pilna apimtimi.

18489750_10155311704904650_5043834885230747587_o

Akcijos žiūrovai kviečiami rinktis prie Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos (Gedimino pr. 51, Vilnius)  gegužės 19 d. (šeštadienį) 12 val. Įspūdinga vaivorykštės vėliava į renginio vietą bus atgabenta „Vaivorykštės autobusu“ – spalvomis, muzika, šūkiais „Už lygybę!” ir žmogaus teisių aktyvistais pripildytu atviru autobusu, savo kelione Vilniaus miesto gatvėmis džiuginantį ne tik miesto gyventojus, bet ir jo svečius. Tuo atveju, jei į renginio vietą norėtumėte atvykti „Vaivorykštės autobusu“, registruokitės el. pašto adresu tomas@gay.lt iki gegužės 17 d.

Susitikimas prie Seimo truks iki 12:30 val. Akcijos žiūrovai bus kviečiami prisijungti ir prie tolimesnės „Vaivorykštės autobuso“ kelionės (jei tik nepritrūksime vietos). Po stotelės“ Seime „Vaivorykštės autobusas“ pajudės link Vyriausybės, kur 30 metrų ilgio vaivorykštės spalvų vėliava 13:00 val. bus išskleista dar kartą. Tolimesnės maršruto stotelės – Simono Daukanto aikštė prie Prezidentūros (13:30 val.) ir Katedros aikštė (14:00 val.). Šia simboline akcija Vilniaus miesto širdyje taip pat siekiama nusiųsti žinutę vilniečiams ir sostinės svečiams, kad Vilnius yra atviras ir tolerantiškas Europos miestas. Pozityvią energiją ir gerą nuotaiką garantuojame!

Renginį socialiniame tinkle FaceBook galima rasti čia.


Kur:
Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Gedimino pr. 51, Vilnius

GEGUŽĖS 26 D.: „LGBT* BALSAI“ IR FILMO „TELMA“ PERŽIŪRA KLAIPĖDOJE

LGBT* BALSAI“ KLAIPĖDOJE

Kada: Gegužės 26 d. (šeštadienis), 16:00 val.

„Vaivorykštės dienų“ 2018 festivalio renginiai atvyksta į Klaipėdą! Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL savo vizitą uostamiestyje pradės, pakviesdama Klaipėdos LGBT bendruomenės narius bei visus draugiškai nusiteikusius asmenis į bendruomeninį renginį „LGBT* balsai“. Tai unikali proga ne tik pabūti drauge, bet ir padiskutuoti apie po LGBT „skėčiu“ ir bendrumu egzistuojančius tapatybių skirtumus. Diskusijoje dalyvaus skirtingoms LGBT bendruomenės (sub)grupėms priklausantys žmonės – vaikinas gėjus, mergina lesbietė, biseksualus asmuo ir translytis asmuo. Kuo esame panašūs, o kuo esame skirtingi? Ar LGBT judėjimas Lietuvoje yra įtraukus ir atstovauja visų LGBT bendruomenės (sub)grupių interesams? Ar tai, kad visi priklausome LGBT „skėčiui“, mums suteikia ypatingo bendruomeniškumo ir atsparumo, o galbūt esame tik individualizuoti visuomenės nariai, kuriuos mažai kas sieja tarpusavyje? Į šiuos ir kitus sudėtinus klausimus diskusijos dalyviams padės atsakyti diskusijos „šeimininkė“ Grytė Ruzgė, kuris į bendruomenei svarbius klausimus padės pažvelgti nauju kampu: ar barzdotas vyras su sijonu yra tinkamas „personažas“ LGBT politiniams reikalavimas (iš)reikšti?

Renginį socialiniame tinkle FaceBook galima rasti čia.

Kur: Meno erdvė „Kultūros fabrikas“, Galerija, Bangų g. 5A, Klaipėda;

FILMO TELMA“ PERŽIŪRA KLAIPĖDOJE (N-13)

Thelma

Kada: Gegužės 26 d. (šeštadienis), 18:00 val.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, bendradarbiaudama su Europos šalių kino forumu Scanorama„, kviečia į nemokamą norvegų režisieriaus Joachimo Triero filmo „Telma“ peržiūrą (N-13). Lietuvos miestuose rodytas festivalio filmas susilaukia įvairių atsiliepimų, palydinčių nuostabą dėl filmo epicentre atsidūrusios dviejų merginų meilės istorijos. Tad natūraliai kyla klausimas: kodėl dviejų tos pačios lyties žmonių meilės istorija didžiajame ekrane iš Lietuvos visuomenės vis dar reikalauja „perbraižyti“ tolerancijos ribas?

„Noriu atkreipti dėmesį, kad „Scanorama“ filmus rodo ne dėl konkrečios temos, o dėl meninės jo kokybės. Juk žiūrovas filmą suvokia ne tik per temą, bet ir per kuriamus charakterius, filmo estetiką, režisūrinius sprendimus. Režisierius Joachimas Trieras nėra tas, kuris savo filmams renkasi aktualias, rezonuojančias temas, kuriomis garsiai diskutuojama viešoje erdvėje. Tačiau jo filmai visuomet tokias diskusijas sukelia, nes J. Trieras žvelgia ne į problemą ar konkrečią temą, o į žmogaus sielą. Ar tai būtų vienalyčių porų santykiai, ar savižudžio kelią pasirinkęs žmogus. Joachimo Triero filmuose žmogus nėra susijęs su lytimi ar su kitais paviršiniais dalykais – jis atskleidžia daug gilesnę žmogaus būtį,“ – teigia „Scanoramos“ įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

Įdomu pastebėti, jog Europos šalių kino forumui Scanorama“ kreipusis į nacionalinį transliuotoją su prašymu rodyti filmo „Telma“ nacionalinės televizijos eteryje, buvo teigiama, jog šis video klipas potencialiai laikytinas žalingą poveikį nepilnamečiams darančia viešąją informacija. Apie „žalingą“ filmo pobūdį spręskite patys!

Kur: Meno erdvė „Kultūros fabrikas“, kino salė, Bangų g. 5A, Klaipėda;

GEGUŽĖS 27 D.: SPEKTAKLIO „TRANS TRANS TRANCE“ PERŽIŪRA IR DISKUSIJA

SPEKTAKLIO TRANS TRANS TRANCE“ PERŽIŪRA IR DISKUSIJA

Kada: Gegužės 27 d. (sekmadienis), 18:00 val.

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL, bendradarbiaudama su Oskaro Koršunovo teatru ir režisiere Kamile Gudmonaite, kviečia į nemokamą spektaklio Trans trans trance“ peržiūrą. Tai spektaklis, kurio pirminė idėja buvo lytinės tapatybės ir moteriškumo tema. Jo dramaturgija  buvo kuriama ne remiantis pjese, o repeticijų metu sukurta ir atrasta medžiaga. Tai iš atvirų pokalbių apie moteriškumą gimęs spektaklis, kurio tematiką kūrybinė komanda laikui bėgant išplėtė iki klausimo – kiek mus apsprendžia ir formuoja lytinė tapatybė? Ar moteriškumas ir vyriškumas yra socialinis konstruktas, ar prigimties dėsnis? O jeigu peržengsime visuotinai suprantamą moteriškumo normą? Kur baigiasi lytis? Ar galima būti vyru ir moterimi vienu metu? Socialinė aplinka, medijos ir visuomenės normatyvai mums lengvina paaiškinimą, kas yra vyras ir moteris, tačiau ar dvinarė lyčių sistema neapriboja mūsų mąstymo? Kas nutinka žmogui, jei jo vidus neatitinka jo išorės? Ar sunku priimti save tokį, koks esi iš tikrųjų, jeigu tave ne visada priima visuomenė? Spektaklis Trans trans trance“ šiemet nominuotas Nacionaliniam lygybės ir įvairovės apdovanojimui Vaivorykštės“ nominacijoje gauti.

„Atsivėrimas neįvyksta tik vieną kartą žmogaus gyvenime. Tai kasdienė kelionė, kurioje kiekvienas turime eiti į save tam, kad galėtume ištverti kitą dieną.” (translyčio asmens liudijimas)

Po spektaklio žiūrovus pakviesime į diskusiją Nuo nulio iki mėnulio: translyčių asmenų teisių apsauga Lietuvoje.“ Diskusijoje dalyvaus asmens tapatybės dokumentus be privalomojo chirurginės operacijos reikalavimo pakeitę translyčiai asmenys iš Lietuvos ir spektaklio režisierė bei aktorės. Diskusiją moderuos psichologė Grytė Ruzgė.


*****
Spektaklio režisierė – Kamilė Gudmonaitė
Vaidina: Dovilė Kundrotaitė, Jovita Jankelytė, Adelė Šuminskaitė

Spektaklio vietų skaičius ribotas. Bilietą į spektaklį galite pasiimti LGBT* bendruomenės centre (Pylimo g. 21, Vilnius) nuo gegužės 17 d. (ketvirtadienis) iki gegužės 25 d. (penktadienis).

Renginį socialiniame tinkle FaceBook galima rasti čia.

Kur: Oskaro Koršunovo teatras, Ašmenos g. 8, Vilnius

BIRŽELIO 9 D.: KELIONĖ AUTOBUSU Į „BALTIC PRIDE“ 2018 RYGOJE

NEMOKAMA KELIONĖ AUTOBUSU Į „BALTIC PRIDE“ 2019 EITYNES RYGOJE

Kada: Birželio 9 d. (šeštadienis), 6:00 val.

Junkis prie Nacionalinės LGBT* teisių organizacijos LGL ir birželio 9 dieną kartu vyk į vieną didžiausių LGBT bendruomenės renginių Baltijos šalyse specialiai užsakytu LGL autobusu. Švęskime įvairovę ir laisvę kartu atstovaudami Lietuvą žygiuojant Baltic Pride 2018 eitynėse „Už lygybę!“ Rygoje po LGL vėliava kartu su šaunia kompanija: LGL darbuotojais, savanoriais ir bičiuliais! 🏳️‍🌈

Šiais metais Baltic Pride 2018 siekiama parodyti Baltijos šalių valdžios institucijoms ir įstatymų leidėjams, kad esama padėtis yra nepriimtina – Lietuvoje ir Latvijoje tos pačios lyties poros vis dar neturi galimybės oficialiai registruoti savo santykių, o diskriminacija dėl seksualinės orientacijos ir (ar) lytinės tapatybės išlieka opi problema visose trijose šimto metų sukaktį švenčiančiose Baltijos Respublikose.

Vykdamas su mumis neturėsi rūpintis dėl kelionės pirmyn ir atgal. Išvyksime ryte, apie 6 valandą ir grįšime vakare. Žadame saugią ir smagią kelionę, bei įspūdingai praleistą laiką drauge. Kelionė nemokama!

Registruotis gali, išsiųsdamas elektroninį laišką adresu mindaugas@gay.lt , kuriame nurodyk:

• Savo vardą ir pavardę bei amžių;
• Savo mobilaus telefono numerį;
• Iškilusius klausimus (jei tokių turi).

Kviečiame registruotis ir vykti drauge!

Baltic Pride Bus (1)

Kur: Išvyksime nuo LGBT* bendruomenės centro (Pylimo g. 21, Vilnius)