Renginiai

#LAISVA_LT – tai visų pirmiausia socialinių tinklų kampanija, kuria siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į tai, jog Lietuvoje gyvena labai įvairios šeimos. Mūsų šeimų spalvinga mozaika siunčia labai aiškią žinutę mūsų politikams – nė nebandykite kištis į mūsų privačius gyvenimus ir nurodinėti, ką galime laikyti savo šeimomis. Artėjant Konstitucijos 38-ojo straipsnio pataisų svarstymui Seime, suprantame, jog reikės imtis papildomų žingsnių, siekiant atkreipti mūsų visų dėmesį į neigiamas šių politinių užgaidų pasekmės. Labai tikimės, jog mūsų viešuose renginiuose galės sudalyvauti ir tos šeimos, kurios sutiko nusifilmuoti #LAISVA_LT vaizdo klipuose ir pasidalinti savo fotografinėmis šeimų istorijos. Galiausiai, tai apie mus – apie šeimas, kurios gyvena šiandieninėje Liertuvoje.

Apie artėjančius socialinės kampanijos #LAISVA_LT renginius informuosime platformoje www.laisva.lt ir socialiniuose tinkluose.

logo-page-001„#LAISVA_LT: žvilgsnis į žmogaus teises Lietuvoje 2016 metais”

Suomijos Respublikos ambasada Lietuvoje (K. Kalinausko g. 24, Vilnius)

2016 m. gruodžio 9 d., 14:00-16:30 val.
kover-lt-3

Tarptautinės Žmogaus teisių dienos proga Lietuvos žmogaus teisių centras, Žmogaus teisių stebėjimo institutas ir Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL kviečia į seminarą-diskusiją „#LAISVA_LT: žvilgsnis į žmogaus teises Lietuvoje 2016 metais“. Nevyriausybinės organizacijos, atliekančios žmogaus teisių padėties Lietuvoje stebėseną ir vertinimą, atkreipia dėmesį, jog žmogaus teisės vis dar nėra laikomos aktualia politinės dienotvarkės dalimi. Kovoti su prastėjančia šalies demografine situacija pasiryžę politikai dažnai pamiršta, jog būtent pagarba prigimtinėms žmogaus teisėms ir laisvėms bei kiekvieno iš mūsų orumui yra būtina sąlyga, užtikrinant, jog Lietuvoje gyventi gera būtų visiems.

Renginyje nevyriausybinių organizacijų atstovai aptars tris probleminius šių dienų kontekste itin aktualius žmogaus teisių klausimus, būtent: (1) Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) Visuotinės periodinės peržiūros mechanizmo metu Lietuvos Respublikai pateiktas su žmogaus teisėmis susijusias rekomendacijas; (2) pastaruoju metu Lietuvoje padažnėjusius teisės į saviraiškos laisvę ribojimo atvejus; (3) Konstitucijos 38-ojo straipsnio pataisų dėl šeimos sąvokos apibrėžimo neigiamą poveikį Lietuvos šeimoms.

Renginys vyks lietuvių ir anglų kalbomis (nuoseklus vertimas).

Išsamią renginio programą lietuvių kalba galite rasti čia.

Renginys socialiniame tinkle FaceBook.

Organizatoriai ir rėmėjai:

remejai