Valdyba

LGL Valdybos narys Eduardas Platovas

LGL Valdybos narys Eduardas Platovas

VU žurnalistikos studijas baigęs Eduardas Platovas yra vienas iš LGL įkūrėjų bei pirmųjų LGBT spaudos leidinių Lietuvoje redaktorių (nuo 1994 m). Organizavo pirmąją Rytų Europos ILGA konferenciją Palangoje 1994 balandį. Advokacijos ir žmogaus teisių projektų koordinatorius nuo 1995 metų, kai LGL pradėjo veiklą tarptautiniame ILGA Baltijos šalių ir Rusijos projekte. Kiti Eduardo ilgametės tarptautinės žmogaus teisių gynimo veiklos kelrodžiai – 2007 m. ILGA-Europe konferencija Vilniuje bei Baltic Pride renginiai 2010, 2013 bei 2016 m.

 

 

 

 

 

 

 

LGL Valdybos narė Irena Vanglikaitė

LGL Valdybos narė Irena Vanglikaitė

Kartu su LGL esu nuo pat 1995 metų, kai „Amsterdamo“ klubas oficialiai tapo Lietuvos gėjų lyga. Čia įkūrėme moterų grupę „Solida“: organizavome bendruomeninius, informacinius ir savitarpio paramos renginius bei prisidėjome prie to, kad diskriminavimo dėl seksualinės orientacijos draudimas būtų įtvirtintintas Lietuvos teisėje. Anksti supratau, jog klaidingus stereotipus apie homoseksualius asmenis padeda įveikti asmeninis pavyzdys ir viešumas. Tapau bene pirmąja moterimi Lietuvoje, kuri ryžosi viešai prabilti apie savo seksualinę orientaciją didžiausiam šalies dienraščiui ir populiariai televizijos laidai. 2015 metų kovo mėnesį buvau išrinkta į asociacijos LGL Valdybą. Tikiu, jog greičiausių pokyčių mūsų šalyje pasieksime vykdydami švietėjiškas veiklas bei aktyviai naudodamiesi išraiškos laisve ir teise į taikius susirinkimus. Neabejoju, kad visiška LGBT* šeimų lygybė vieną dieną taps realybe ir Lietuvoje.

 

 

 

 

 

 

LGL Valdybos narys Marius Kiškis

LGL Valdybos narys Marius Kiškis

Esu vienas pirmųjų LGL narių. Į organizacijos veiklą aktyviai įsitraukiau 1997 metais. Būdamas Lietuvoje dalyvavau LGL organizuotuose renginiuose ir aktyviai rėmiau LGBT žmogaus teisių judėjimą. Niekada neslėpiau savo seksualinės orientacijos. Šiemet Londone susituokiau su savo ilgamečiu partneriu. Palaikau glaudžius ryšius su Londono lietuvių bendruomene ir artimiausioje ateityje šiame mieste viliuosi įkurti LGL rėmėjų grupę.

 

 

 

 

 

 

 

IMG_3401

LGL Valdybos narė Aušra Kuktorienė

Mane piktina nepagarba žmogui, kuris nėra toks kaip „visi“. Įvairovė yra mūsų visuomenės privalumas, o ne trūkumas. Esu įsitikinusi, kad realūs pokyčiai LGBT žmogaus teisių srityje Lietuvoje bus įmanomi tik tada, kai LGBT bendruomenei nepriklausantys žmonės atsitokės ir pradės aktyviai remti LGBT bendruomenę. Tada Lietuvoje bus gera gyventi kiekvienam. Kaip LGL Valdybos narė ketinu prisidėti prie LGL veiklų šviečiant visuomenę, skatinant lygias galimybes, didinant moterų matomumą organizacijoje ir telkiant LGBT žmonių artimuosius.