BALTIC PRIDE 2016 PROGRAMA

Oficiali Baltic Pride 2016 Programa

„Baltic Pride 2016“ savaitės renginiai

BIRŽELIO 16 D. (Ketvirtadienis): PRIDE VOICES

PVPride Voices

Kada: 19.00-21.00 val.

Birželio 16 dieną Lietuvos rusų dramos teatro scenoje tarptautiniu mastu žinomi LGBT* asmenys ir žmogaus teisių aktyvistai pasidalins savo asmeninėmis patirtimis kovojant už lygias LGBT* žmogaus teises. Išskirtiniame teatrališkame renginyje „Pride Voices“ dalyvaus Jóhanna Sigurðardóttir (buvusi Islandijos Ministrė Pirmininkė) ir jos žmona žurnalistė, dramaturgė bei rašytoja Jónína Leósdóttir, Ulrike Lunacek (Europos Parlamento Pirmininko pava), Matthew Shepard tėvai Judy Shepard ir Dennis Shepard bei LGBT* aktyvistas iš Ugandos Wamala Dennis Mawejje.

„Pride Voices“ renginys socialiniame tinklapyje „Facebook

Kur: Lietuvos rusų dramos teatras, Jono Basanavičiaus g. 13, Vilnius


BIRŽELIO 17 D. (Penktadienis): PRIDE KONFERENCIJA, LĖŠŲ RINKIMO GALA VAKARIENĖ

kover2

Tarptautinė Baltic Pride 2016 žmogaus teisių konferencija „Teisinis tos pačios lyties porų santykių pripažinimas: tarptautinės tendencijos ir nacionalinės galimybės“

Kada: 08:30-15:30 val.
Kur: Tolerancijos centras (Naugarduko g. 10/2, Vilnius)

Nacionalinė LGBT* teisių organizacija LGL kviečia į vienos dienos tarptautinę žmogaus teisių konferenciją „Tos pačios lyties porų santykių teisinis pripažinimas: tarptautinės tendencijos ir nacionalinės galimybės“, kuri įvyks š.m. birželio 17 d. LGBT* festivalio Baltic Pride 2016 metu. Konferencijos metu bus siekiama aptarti tarptautines ir europines tendencijas dėl teisinio tos pačios lyties porų santykių pripažinimo ir nagrinėti teisines, socialines bei kultūrines šio reiškinio implikacijas. Konferencija siekiama atkreipti visuomenės ir politikų dėmesį dėl neegzistuojančios galimybės teisiškai sureguliuoti tos pačios lyties šeimų santykius Lietuvoje. Šiuo metu tik šešios (6) Europos Sąjungos valstybės narės nesuteikia teisinio pripažinimo galimybės tos pačios lyties poroms. Siekiant užtikrinti efektyvų teisės į privataus ir šeimos gyvenimo gerbimą įgyvendinimą Europos teisinėje erdvėje, būtina plėtoti visuomenės diskusiją dėl teisinės tos pačios lyties šeimų apsaugos ne tik Lietuvoje, bet ir platesniame regione.

Tarptautinės Baltic Pride 2016 konferencijos renginys socialiniame tinkle FaceBook.

BP16 konferencijos programa

galadinerLTLėšų rinkimo Gala vakarienė

Kada: 19.00-21.00 val.

Paremk Baltic Pride 2016 dalyvaudama(s) nepaprastame renginyje! Baltic Pride lėšų rinkimo Gala vakarienės metu tavęs laukia iš trijų patiekalų sudarytas meniu ir speciali vakaro programa. Vakaro vedėjas ir atlikėjas Paulius Ambrazevičius tau pristatys du nepakartojamus tarptautiniu mastu žinomų atlikėjų pasirodymus ir loteriją su išskirtiniais prizais. Vakaro metu malonioje aplinkoje galėsi susipažinti su svarbiais asmenimis iš visos Europos ir turėsi galimybę apsikeisti dalyvavimo LGBT* bendruomenėje patirtimi. Visos Gala vakarienės metu surinktos lėšos bus skirtos Baltic Pride 2016 renginių finansavimui. Atsipalaiduok, puotauk ir mėgaukis!

Bilietus į Gala vakarienę galite įsigyti adresu:

>>www.lgl.lt/shop<<<

Gala vakarienės renginys socialiniame tinklapyje Facebook

Kur: Radisson Blue Hotel Lietuva, Konstitucijos pr. 20, Vilnius

BIRŽELIO 18 D. (Šeštadienis): EITYNĖS „UŽ LYGYBĘ!“, PRIDE PARKAS ir PRIDE KONCERTAS

Baltic Pride 2016 eitynės „Už lygybę!“

Kada: 13.00-14.30 val.

Kur: Lukiškių aikštė – Gedimino prospektas – Šventaragio gatvė – Barboros Radvilaitės gatvė

Negalėjome tuo patikėti, tačiau Baltic Pride eitynės „Už lygybę!” jau trečią kartą sugrįžta į Vilniaus miesto gatves. Šį kartą dar drąsiau, dar džiaugsmingiau, dar spalvingiau – „MES ESAME ŽMONĖS, NE PROPAGANDA!” Margaspalvė minia pajudės centrine Vilniaus miesto gatve siųsdama labai aiškią ir paprastą žinutę – lygybė ir įvairovė yra mūsų visuomenės turtas, o ne jos trūkumas. Prisijunk prie mūsų ir parodyk visiems, koks drąsus, draugiškas ir tolerantiškas yra mūsų visų Vilnius.

Šeštadienio vidurdienį pradedame rinktis Gedimino prospekto atkarpoje ties Lukiškių aikšte (tarp J. Tumo-Vaižganto ir Vasario 16-osios gatvių). Kolona Gedimino prospektu link Katedros aikštės pajudės 13 val. Pasiekę Katedros aikštę, Šventaragio gatve pasuksime link Bernardinų sodo, į kurį įeisime pro Barboros Radvilaitės gatvėje esančius pagrindinius miesto parko vartus. Bernardinų sode prie „grojančio fontano“ rasime nedidelę sceną, nuo kurios bus sakomos eitynes užbaigiančios kalbos. Į Bernardinų sodą turėtume atvykti apie 14.30 val., o renginį užbaigsime apie 16 val.

Jokia išankstinė registraciją į Batic Pride eitynes „Už lygybę!” NĖRA REIKALINGA. Su savimi pasiimkite gerą nuotaiką, dar geresnę kompaniją ir prisijunkite prie mūsų birželio18 d. (šeštadienį) tarp 12 ir 13 valandos Gedimino prospekto atkarpoje ties Lukiškių aikšte. Tuo atveju, jei planuojate žygiuoti su didesne nei dešimties (10) asmenų grupe, labai mums padėtumėte užpildydami šią informacinę anketą.

Baltic Pride eitynių „Už lygybę!“ renginys socialiniame tinkle FaceBook.

Pride Parkas

Kada: 14.30-16.00 val.

Kur: Bernardinų sodas

Eitynės „Už lygybę!“ baigsis LGBT* bendruomenės ir jos draugų susibūrimu Bernardinų sode, išsidriekusiame istoriniame Vilniaus senamiestyje. Pasirenk klausytis įkvepiančių kalbų ir smagiai bei saulėtai praleisti laiką viename gražiausių parkų mūsų žaviojoje sostinėje!

koncBaltic Pride Parko koncertas

Kada: 16.30 – 22.00 val.

Po birželio 18 dieną Gedimino prospektu įvyksiančių Baltic Pride 2016 eitynių „Už lygybę!”, visus LGBT* bendruomenės narius ir jų draugus pakviesime į LGBT* fiestą menų fabrike LOFTAS – čia Jūsų lauks specialiai Baltic Pride 2016 progai skirta programa.

BALTIC PRIDE PARK koncerto metu Lietuvoje pirmą kartą pasirodys legendinė „Eurovizijos” dainų konkurso nugalėtoja Dana International, išgarsėjusi visame pasaulyje žinomais hitais „Diva“ ir „Ding Dong“. Prie jos prisijungs ir šių metų Lietuvos atstovas „Eurovizijoje” Donny Montell, savo talentu ir išvaizda užburiantis toli gražu ne tik merginų širdis. Šią kompaniją papildys ir LGBT* ikona tapęs DJ Leomeo iš Prancūzijos, šiurpuliukus keliančius set‘us sukantis šokių aikštelėse visame pasaulyje. BALTIC PRIDE PARK koncerto metu taip pat pasirodys atlikėja iš Ukrainos Maria Katseva, drag karalienė iš Prancūzijos LaDiva Live, „Eurovizijoje” taip pat dalyvavęs Sasha Song ir “Muzikos akademijos” laimėtojas Ruslanas Kirilkinas.

BALTIC PRIDE PARK koncertas – tai ne tik pramoginė, bet ir bendruomeninė erdvė. Renginio metu galėsite sudalyvauti talentingiausių Lietuvos dizainerių, amatininkų, stiliaus ir kitų gražių dalykų architektų mugėje, įsigyti suvenyrų iš oficialios #BalticPride krautuvėlės, pasitikrinti sveikatą Asociacija Demetra palapinėje ar paskanauti įvairiausių užkandžių iš “maisto ant ratų“ vagonėlių. O svarbiausia yra tai, jog Jūsų čia lauks daugybė šypsenų ir geros nuotaikos! Baltic Pride – tai mūsų pasididžiavimas!

Baltic Pride Parko koncertas – ABSOLUČIAI NEMOKAMAS. Po Baltic Pride 2016 eitynių „Už lygybę!“ Bernardinų sodo prieigose galėsite rasti autobusus, kurie jus nemokamai nuveš nuo Bernardinų sodo iki pat „LOFTO“.

BALTIC PRIDE PARK koncerto paskyra socialiniame tinklapyje „Facebook“.

Kur: Menų fabrikas „LOFTAS“, Švitrigailos g. 29, Vilnius

Oficialus Baltic Pride 2016 baigiamasis vakarėlis

Kada: nuo 22.00 val.

Legendinė LGBT* erdvė – SOHO klubas – atvers savo duris ypatingam Baltic Pride 2016 baigiamajam vakarėliui. Šoksim ligi ryto!

Kur: SOHO klubas, Švitrigailos g. 7, Vilnius

BIRŽELIO 13-19 D.: PRIDE HOUSE

Po medžiais ir saulės spinduliais, parko vidury, slepiasi Jazz Bar. Paviljonas – vieta, kur jūsų išskėstomis rankomis jau laukia kultūros, meno ir linksmybių mišinys. Siekdami atskleisti jums LGBT* bendruomenės įvairovę, Pride namai plačiai atvers duris visiems. Parodos, kūrybinės dirbtuvės, diskusijos  – šito jūs tikrai negalite praleisti!

O, kad nepasiklystumėte Baltic Pride 2016 renginių gausoje, užsukite į mūsų Vaivorykštinį Info tašką! Pasiimk žemėlapį, susipažink su festivalio programa ir prisidėk prie LGBT* teisių Lietuvoje gynimo įsigydamas festivalio suvenyrų.

Kur: džiazo klubas „Paviljonas“, Pylimo g. 21B, Vilnius

Kiekvieną dieną Jūsų laukia platus įvairiausių renginių spektras:

Interseksualumas: medicina, sociologija, psichologija, advokacija – Birželio 13 d. 15:00-17:00 val.

Oficialus Vaivorykštės Info taško ir Pride namų atidarymas – Birželio 13 d. 17:00-18:00 val.

Kaip likti saugiam, sveikam ir fantastiškam – Birželio 14 d. 15:30-17:30 val.

Visi seksualumo atspalviai – Birželio 14 d. 17:45-19:45 val.

Kalbos pamoka –„jis“, „ji“ ir kitaip – Birželio 15 d. 13:00-15:00 val.

Biseksualūs greitieji pasimatymai – Birželio 15 d. 21:00-23:00 val.

Tieskim tiltus, užuot statę sienas – kaip palaikyti LGBT* bendruomenę – Birželio 16 d. 14:00-16:30 val.

#IDAHOTby: queer Baltarusijoje – Birželio 16 d. 21:00-23:00 val.

Sportas visiems – Birželio 17 d. 16:00-17:30 val.

TOUCH – Birželio 17 d. 19:00-21:30 val.

Vėlyvieji #BP16 uždarymo pusryčiai – Birželio 19 d. 12:00 val.

BIRŽELIO 13-23 D.: VILNIAUS LGBT* FESTIVALIS KREIVĖS

Vilniaus LGBT* festivalis „Kreivės“ – trečius metus vykstanti kultūrinė ir socialinė iniciatyva. Sekdami ankstesnėmis ir bendradarbiaudami su kitomis kreivomis iniciatyvomis, kuriame erdvę filmų peržiūroms, renginiams ir bendravimui. Siekiame parodyti ir apmąstyti prasilenkiančias ir besikertančias LGBT* žmonių patirties kreives.

Šių metų programoje – paroda „Kūno kultūra“, 19 pilnametražių ir 73 trumpametražiai filmai, susitikimai su Lietuvos ir užsienio aktyvistais bei kino kūrėjais, diskusijos, kūrybos skaitymai, vakarėliai.

Kreivių“ vietos:
Kino centras „Skalvija“, A. Goštauto g. 2/15
Kino teatras „Pasaka“, Šv. Ignoto g. 4/3
Prancūzų kultūros institutas, Didžioji g. 1
Švedijos ambasada, Didžioji g. 16, ir kt.

Įėjimas į filmų peržiūras – bent 1 euro centas. Bilietus galite įsigyti programoje nurodytoje filmo rodymo vietoje arba „Kreivių“ centre (Didžioji g. 16).

Festivalį organizuoja asociacija „In corpore“, bendradarbiaudama su kitomis organizacijomis, aktyvistais ir menininkais.

Vilniaus LGBT* festivalis „Kreivės“ socialiniame tinklapyje „Facebook

13106658_1161229510564022_1393450397_o